KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
İlk okulları bilgi evi oldu
İlk okulları bilgi evi oldu
Güncel
14 Aralık 2011 Çarşamba 12:28
  • 1052
  • 0

İlk okulları bilgi evi oldu

Dilovası’nda bulunan Sezai Karakoç Bilgi Evi, çeşitli nedenlerle okula gidememiş vatandaşların okuma yazma öğrenmesini sağlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Dilovası`nda hayata geçirilen Sezai Karakoç Bilgi Evi, hayatlarında okul yüzü görmemiş kişilere ev sahipliği yapıyor. Yaşamı boyunca hiç okula gitmeyen Metin Zorba ile ilerlemiş yaşlarına aldırış etmeden okuma yazma kursuna giden Emine Koşan ve Gülcihan Konak, bu isimlerden birkaçı.
 

OKUL YÜZÜ GÖRMEDİM
Oğlu Önder ile beraber Sezai Karakoç Bilgi Evi`ne okuma yazma öğrenmeye gelen 31 yaşındaki Metin Zorba, eğitimlerden çok memnun. Yavaş yavaş okuma yazmayı öğrendiğini ifade eden Metin Zorba, artık okuma yazma bilmemenin oluşturduğu sorunları yaşamadığını söyledi. Metin Zorba, “Hastanelerde sıra beklerken bana sıra gelip gelmediğini birilerine sorarak öğreniyordum. Bu beni çok üzüyordu. Artık kimseye muhtaç olmadan işlerimi hallediyorum” dedi.
 

60`LIK TEYZELER
Her gün fırsat bulduğu zamanlarda okuma yazma kursunda eğitim gördüğünü belirten 66 yaşındaki Emine Koşan, “Eşime bir gün telefon açtım. Çok şaşırdı. Benim daha önce ona başkasının yardımı olmadan telefon açamadığımı bildiği için inanamadı” dedi. 60 yaşındaki Gülcihan Konak ise eğitim sayesinde artık kendi başına otobüslere binebildiğini söyledi ve bu yaşında kendisine yeni şeyler öğreten öğretmenlerine teşekkür etti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ