KOCAELİ 10° Kocaeli Hava Durumu
  • 5.2985 TL
  • 6.0488 TL
  • 6.7365 TL
Kocaeli Zirve
İlk şarj noktası DİLOVASI’NDA AÇILDI
İlk şarj noktası DİLOVASI’NDA AÇILDI
Güncel
Hanifi Surun
29 Kasım 2017 Çarşamba 12:14

İlk şarj noktası DİLOVASI’NDA AÇILDI

Petrol Ofisi, ilk elektrikli araç şarj istasyonunu Dilovası’nda bulunan bir alışveriş merkezinde hizmete açtı.

Petrol Ofisi, elektrikli otomobiller için geliştirdiği e-Power markalı şarj istasyonlarından ilkini Osmangazi Köprüsü girişindeki Oksijen O3 Dinlenme Tesisleri’ndeki akaryakıt istasyonunun yanında hizmete soktu. Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper, ilk e-Power şarj istasyonunun açılışında yaptığı konuşmada, bugün sınırlı da olsa gelecekte sayıları hızla artacak elektrikli araçlara hizmet edecek altyapıyı bugünden hazırladıklarını belirtti.

 

ÜÇ AY BEDAVA HİZMET

Selim Şiper, şarj istasyonlarının yaygınlaştırılmasını bugün için bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüklerini ifade etti. Selim Şiper, Osmangazi Köprüsü girişindeki e-Power şarj istasyonunun ilk üç ay boyunca elektrikli araç sahiplerine ücretsiz hizmet sunacağını, daha sonra elektrik ve hizmet bedeli almaya başlayacaklarını anlattı.

 

Selim Şiper, elektrikli araçlar için en çok ihtiyaç duyulan noktalarda, şehirlerarası karayollarındaki istasyonlarında açacaklarını söyledi. e-POwer şarj istasyonlarını 150-200’er kilometre aralıklarla kuracaklarını belirten Şiper, İstanbul- Ankara ve İstanbul-İzmir güzergahlarında seyreden elektrikli araçların kesintisiz yol almasını sağlayacaklarını vurguladı.

 

TAMAMEN TÜRKİYE’DE ÜRETİLDİ

Petrol Ofisi, elektrikli otomobil kullanıcılarının en büyük problemi kabul edilen şarj sorununu gidermek için hazır şarj ünitelerini istasyonlarına yerleştirmek yerine bu alanda kendi markasını ve modelini oluşturmayı tercih etti. Voltrun’dan danışmanlık aldı e-POwer şarj üniteleri, akaryakıt istasyonlarında ayrı bir kanopi altına yerleştirildi.

 

Petrol Ofisi, elektrikli araç şarj sistemi konseptinin oluşturulmasında, bu alanda faaliyet gösteren Voltrun’dan sadece sistem ile ilgili danışmanlık hizmeti aldı ve e-POwer’ı tasarımından, yapısına kadar özel bir marka olarak geliştirdi ve tamamen Türkiye’de üretti.

 

MİLLİ OTOMOBİLE DE KATKI

Selim Şiper, Petrol Ofisi olarak e-POwer ile bir yandan hizmet çeşitliliğini arttırırken, diğer yandan da menzillerini uzatarak elektrikli araçları bir anlamda özgür kılacaklarını vurguladı. Şiper, “Petrol Ofisi’nin e-POwer ile birlikte geleceğe yönelik yaratmaya çalıştığı bu değer, üretilmesi planlanan milli otomobilimizin elektrikli olması nedeni ile daha özel ve daha değerli bir anlam taşıyor.

 

Sadece takip etmek değil, teknolojiye ve gelişmelere katkıda bulunmayı, yenilikler getirmeyi de bir lider olarak görev ve sorumluluğumuz altında görüyoruz. Bu nedenle, Türkiye’nin bu işe kendi markasını yaratarak giren ilk akaryakıt şirketi olmamız da önemli.” dedi.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ


Yağız Kebap
Okşin Beçet
Almila
Davetiyem
Reis Döner
Volka Proje
Yelkent
KKG
Polis Marketim
Bekiroğlu