KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6871 TL
  • 6.3796 TL
  • 7.0960 TL
Kocaeli Zirve
İlköğretim müfettişi ''change''ci çıktı
İlköğretim müfettişi ''change''ci çıktı
Güncel
15 Ekim 2012 Pazartesi 13:22
  • 5104
  • 2

İlköğretim müfettişi ''change''ci çıktı

Çalıntı araç çetesi çökertildi, 10 kişi gözaltına alındı, çete liderinin yardımcısı da Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli müfettiş çıktı
İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlığı Büro Amirliği ekipleri, bir yıldır takip ettikleri, içinde Türkiye`nin en hızlı oto hırsızıyla Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü`nde görevli bir müfettişinde bulunduğu iddia edilen 10 kişiyi gözaltına alındı. Yapılan operasyonda gözaltına alınan 10 zanlıdan ikisi, ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, 8 zanlı adliyeye sevk edildi. Ekipler, çalınan otoların Trabzonlu bir grup tarafından change yapılarak piyasaya sürüldüğünü belirledi.
 
113 ARAÇ ÇALINDI
Kocaeli başta olmak üzere Gaziantep, İstanbul, Giresun, Ankara, Bursa, Eskişehir, Artvin, Sakarya, Ordu ve Trabzon`da düz kontak yapılarak çete üyeleri tarafından 113 aracın çalındığı tespit edildi. Ekipler çalınan araçların change yapıldıktan sonra Trabzon başta olmak üzere Bolu, Sakarya, Çankırı, Ordu, Artvin, Kocaeli, İstanbul, Erzincan, Konya, Kırşehir, Gaziantep, Sivas, Düzce, Ankara ve Samsun`da piyasaya sürüldüğünü belirledi.
 
EŞ ZAMANLI OPERASYON
Operasyon için harekete geçen ekipler Trabzon, Ankara, Sakarya ve Erzincan`da eş zamanlı operasyon yaptı. Yapılan operasyonda örgüt kurmak ve kurulan örgütle oto hırsızlığı yapmak suçlamasıyla çete lideri olduğu iddia edilen Hüseyin Y. ile çete lideri yardımcısı olduğu iddia edilen Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü`nde görevli müfettiş Mustafa V., Ali M., Tayfun A. Uğur U., Çağlar E., Süleyman B. Yakup K. Adnan K ve Türkiye`nin en hızlı oto hırsızı olduğu belirtilen İbrahim E. gözaltına alındı.
 
500 BİN LİRA GELİR
Zanlılardan Süleyman B. İle Yakup K. alınan ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. 8 zanlı ise adliyeye sevk edildi. Büyük bir gizlilikle yürütülen soruşturma kapsamında yapılan ara operasyonda çete üyesi Yaşar Uzundere`nin tutuklandığı kaydedildi. Çetenin çaldığı 113 otomobilden 55`ine ulaşan polis ekipleri araçları sahiplerine teslim etti. Çetenin bu yolla 500 bin lira gelir elde ettiği iddia edildi. Operasyon kapsamında Kocaeli`de başka çalıntı araçların olup olmadığının ise araştırıldığı kaydedildi.      
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ