KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
İlkokuldaki taciz ortalığı karıştırdı
İlkokuldaki taciz ortalığı karıştırdı
Güncel
05 Aralık 2010 Pazar 10:09
  • 6229
  • 14

İlkokuldaki taciz ortalığı karıştırdı

Karamürsel’deki bir ilköğretim okulunda meydana gelen taciz olayı gündeme bomba gibi düşerken ilçeyi de fena karıştırdı

Karamürsel`de önceki gün akıllara durgunluk veren, duyanları hayrete düşüren ve “Bu kadar da olmaz” dedirten bir olay meydana geldi. İlçenin en popüler okullarından 4 Temmuz İlköğretim Okulu`nda 7 yaşındaki bir kız öğrenci cinsel tacize uğradı. İlkokula bu yıl başlayan kız öğrenciyi taciz ettikleri iddiasıyla okulun 8. sınıf öğrencilerinden ikisi gözaltına alındı, biri tutuklandı.
 

İÇ ÇAMAŞIRINDA KAN
Karamürsel`in yanı sıra Kocaeli`nin de gündemine bomba gibi düşen ‘taciz` olayı şu şekilde ortaya çıktı. 4 Temmuz İlköğretim Okulu`na bu yıl başlayan 7 yaşındaki A.S.Y. okul dönüşü eve geldi. Annesi kızının hareketlerinden şüphelendi, fakat konuşturamadı, A.S.Y.`nin ağzını bıçak açmadı. Kızının üstünü değiştirmeye çalışan anne iç çamaşırında kan görünce beyninden vurulmuşa döndü.
 

KARAKOLA KOŞTU
Kızının vücudunda darp izine de rastlayan anne, A.S.Y.`yi iyice sıkıştırdı. Bunun üzerine minik kız başına gelenleri tek tek anlattı. A.S.Y.`nin babası iş için il dışında olduğundan anne soluğu karakolda aldı ve kızının ifadesi doğrultusunda 8. sınıfa giden iki erkek öğrenciden şikayetçi oldu. 13 yaşındaki iki öğrenciden N.C. tutuklanarak çocuk ıslahevine gönderildi, İ.K. ise serbest bırakıldı.


OKULA MÜFETTİŞ GELİYOR
Taciz olayının adli yönüyle İlçe Emniyet Müdürlüğü ilgilenirken Karamürsel Kaymakamlığı da idari yönüne bakmaya başladı. Bu doğrultuda 4 Temmuz İlköğretim Okulu`nda soruşturma açılacak. Kaymakamlık, bakanlığa yazı yazarak okula müfettiş gönderilmesini isteyecek. Okula gelecek müfettişin hazırlayacağı rapor doğrultusunda olayda ihmali ve kusuru bulunanlar tespit edilecek.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ