KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
İlktercih Kreşi tam not aldı
İlktercih Kreşi tam not aldı
Güncel
30 Ekim 2009 Cuma 15:08
  • 1330
  • 3

İlktercih Kreşi tam not aldı

Yahya Kaptan’da bulunan İlktercih Kreşi’ni gezen yabancı konuklar, kuruma tam not verdi

Avrupa Birliği`ne üye 8 ülke ve Türkiye tarafından yürütülen Fairstart adlı projenin İzmit ayağı geçtiğimiz hafta içerisinde gerçekleştirildi. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü`nün ev sahipliği yaptığı çalışma ziyaretinde 0-3 yaş arası hizmet veren kamu ve özel kurumlar karşılaştırıldı. Bu kapsamda Yahya Kaptan Mahallesi`nde bulunan İlktercih Kreşi de ziyaret edildi.
 

EĞİTİM AMAÇLI
Bu ziyarette kurumun eğitim amaçlı olarak inşa edilmiş olması gözlemcilerin dikkatini çekti. Kurucu müdürlüğünü Meryam Kal`ın yaptığı, eylül ayı itibariyle Yahya Kaptan`da faaliyet göstermeye başlayan kurum gerek donanım, malzemelerin eksiksiz ve işlevsel olması, gerekse çalışanların bilgi ve zerafeti açısından ziyaretçilerden tam not aldı.
 

GÜVENLİK ÖN PLANDA
İlktercih Kreşi tarafından hazırlanan sunu ile kurum felsefesi ve uygulamalar ziyaretçilere gösterildi. Ortak kullanım alanlarının temizliği, güvenlik konusunun ön planda olması ayrıca dikkat çeken unsurlar arasındaydı. Drama, halk oyunları ve İngilizce öğreniminin 3 yaşından itibaren başladığı kreşte bale ve müzik aletleri kurslarının da verilmesi planlanıyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ