KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
İlle de Roman olsun
İlle de Roman olsun
Güncel
19 Kasım 2010 Cuma 16:51
  • 4634
  • 1

İlle de Roman olsun

Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve Roman dernekleri tarafından düzenlenen 1. Roman Bayramı Şenliği’nde sahne alan Ciguli, Romanlar’ı coşturdu

Kocaeli Valiliği,  Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Roman dernekleri işbirliğiyle, Başbakan`ın roman açılımına istinaden organize edilen 1. Roman Bayramı Şenliği Atatürk Spor Salonu`nda gerçekleştirildi. Şenlikte sahne alan sanatçı Ciguli, Roman vatandaşları coşturdu. Atatürk Kapalı Spor Salonu`nu dolduran Romanlar, Ciguli`nin şarkılarıyla göbek attı. Büyükşehir Belediyesi, konserin ortasında vatandaşlara Türk bayrağı ve balon dağıttı.
 

PROTOKOL ORADAYDI
Vali Ercan Topaca, vali yardımcısı Dağıstan Kılıçaslan, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, başkan vekili İlyas şeker, AKP Kocaeli Milletvekili Sibel Gönül, AKP İl Başkanı Zeki Aygün, CHP milletvekili Hikmet Erenkaya, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, genel sekreter yardımcısı Tahir Büyükakın, İl Kültür Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, Romen Kültürleri Derneği başkanı ve yöneticileri katıldı.
 

‘BİNNAZ` İLE COŞTURDU
Ciguli`nin sahneye en popüler şarkısı ‘Binnaz` ile çıkmasıyla, salondaki roman vatandaşlar ayağa fırladı. Büyük bir coşkuyla karşılaşan Ciguli, şaşkınlığını gizleyemezken, hayatında böyle bir kalabalıkla karşılanmadığını söyledi. Ciguli, “İzmit çok değişmiş, böyle bir kalabalık tarafından karşılanmak beni çok mutlu etti. Yardımlarından dolayı başkan İbrahim Karaosmanoğlu`na çok teşekkür ederim” dedi.
 

ELİNİZE SİLAH YAKIŞMAZ
Konserin ardından konuşmalara geçildi. İlk sözü Kocaeli Roman Federasyonu kurucu Başkanı Ahmet Çokyaşar aldı. Çokyaşar, ‘1 Roman çocuk da sen okut` ve ‘kardeş Roman aile` adlı 2 projeyi hayata geçirmeye hazırlandıklarını belirterek, Serdar Mahallesi`nde meydana gelen limoncu-bohçacı kavgasına vurgu yaptı ve “Romanlar`ın eline silah yakışmaz, bir daha kavga ettiğinizi görmek istemiyoruz” dedi. Daha sonra söz alan başkan Karaosmanoğlu da Roman açılımından bahsetti.
 

TOPACA: YARDIMCI OLUN
Karaosmanoğlu`nun ardından kürsüye çıkan vali Ercan Topaca, Kocaeli`de Romanlar`ın sorunlarını fark edip çalışma başlattığını ifade ederek, “En temel sorun eğitim. Sizin çocuklarınızın da okula gitmeye hakkı var. Roman mahalleleri hep sorunlarla gündeme gelmesin. Gelin beraber konuşalım ve çözüm arayalım. Yenidoğan`da bir okulumuz var istiyorumki sağlık ocağı ve spor salonu da olsun. Her zaman oyunla, eğlenceyle sorunlar aşılmaz, gelin bize yardımcı olun. 
Zeliha YALÇIN&Emre ÇAĞLAR&Ahmet AKÇAALAN

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ