KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6871 TL
  • 6.3796 TL
  • 7.0960 TL
Kocaeli Zirve
İmam hatipliler 2. gün bayramlaşacak
İmam hatipliler 2. gün bayramlaşacak
Güncel
23 Ekim 2012 Salı 15:03
  • 685
  • 0

İmam hatipliler 2. gün bayramlaşacak

Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği, bayramın ikinci günü üyeleriyle İzmit İmam Hatip Lisesi’nde bayramlaşacak
Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (KİHMED)`in aylık toplantısı yapıldı. Dernek başkanları ve okul müdürlerinin katıldığı imam hatipler toplantısı Körfez İmam Hatip Lisesi Müdürü Orhan Yavuz`un ev sahipliğinde Körfez Öğretmenevi`nde gerçekleşti. Toplantıya; KİHMED Başkanı Zafer Sevil, ilçe dernek başkanları, İzmit İmam Hatip Lisesi Müdürü Muhterem Aktaş, ENSAR Vakfı Kocaeli Şube Başkanı Musa Taşçı ve Kocaeli genelindeki imam hatiplerin müdürleri katıldı. 
 
TEVECCÜH ÇOK ARTTI
Sabah kahvaltıyla başlayan program daha sonra okulların ve derneklerin sorunlarının konuşulmasıyla devam etti. KİHMED Başkanı Zafer Sevil, “Kocaeli`deki tüm imam hatipler olarak bu yıl yeni bir döneme başladık. Okullarımızın ve öğrencilerimizin sayısı arttı. Artık daha çok çalışmak zorundayız. Evlatlarımızı bu ülkenin sorunlarıyla dertlenen, daha donanımlı ülkesine, milletine ve tüm insanlığa hizmet edecek maddi ve manevi açıdan tam donanımlı insanlar olarak yetiştirmeliyiz. Bu yıl imam hatiplere olan teveccüh çok arttı.
 
GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA
Bu, gelecek yılda artacak ve gelecek yılla ilgili planlarımızı şimdiden konuşmalıyız. Boş geçirecek bir anımız bile yok. Tüm dernek başkanlarımızın ve okul müdürlerimizin bu bilinçle hareket edeceklerine yürekten inanıyorum. Yeni dönemin hepimize güzellikler getirmesini diliyorum. Geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz bayramlaşma programımız her sene olduğu gibi yine bu yılda bayramın 2. günü saat 11.00`de İzmit İmam Hatip Lisesi`nde yapılacaktır. Tüm dostlarımızı bayramlaşma programımıza bekliyoruz” dedi.
 
OKULLAR EVİMİZ OLMALI
Programda söz alan İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Muhterem Aktaş, “Tüm arkadaşlarımız her zaman görevlerinin başında olmalı, okullarımızı kendi evimiz, öğrencilerimizi kendi evladımız gibi görmeliyiz. Bu bilinçle hareket etmeliyiz. Okullarımızın fiziki durumlarının daha güzel bir hale gelebilmesi için çalışmalı, öğrencilerimizin eğitim ve öğretimleriyle yakından ilgilenmeliyiz. Ülkesine hizmet edecek bir neslin yetişmesi için bunlar olmazsa olmaz şartlardır” şeklinde konuştu. Körfez İmam Hatip Lisesi Müdürü Orhan Yavuz`da katılanlara teşekkür etti. 
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ