KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Zeki Aygün, CHP’de
Zeki Aygün, CHP’de
Siyaset
13 Nisan 2010 Salı 16:13
  • 4700
  • 1

Zeki Aygün, CHP’de

AKP İl Başkanı Zeki Aygün, ‘ilk biz ziyaret edeceğiz’ dediği Ferhan Şensoy’a 18 gün sonra konuk oldu. Ziyarette Şensoy, AKP’nin milletvekillerine talip oldu

CHP`nin çiçeği burnunda il başkanı Ferhan Şensoy`a ilk siyasi parti ziyareti, iktidar partisi AKP`den geldi. AKP İl Başkanı Zeki Aygün, yönetim kurulu üyeleri Orhan Arıkan, Hüseyin Demir, Hasan Ayaz, Mahmut Civelek, Zeki Özüer, İdris Alp ve Ali İhsan Demir`le beraber Şensoy`a bir ziyaret gerçekleştirdi. Cengiz Sarıbay`ın il başkanlığına atanmasından sonra kendisini ziyaret etmeyen Zeki Aygün, yeni il başkanı Ferhan Şensoy`a yaptığı nezaket ziyaretiyle ilk kez CHP il binasına girmiş oldu.
 

TATLI BİR REKABET OLSUN 
Ziyarette ilk sözü alan AKP İl Başkanı Zeki Aygün, “Bundan sonra çok kaliteli ve seviyeli bir sürecin yaşanacağını ümit ediyorum” dedi. Aygün`e katıldığını söyleyen ve teşekkür eden Şensoy ise “Bundan sonra şehrimizin sorunlarını paylaşarak, seviyeli ve hoşgörülü bir çalışma içinde olacağız. Amacımız şehrimizin daha iyi hizmet alması. Doğru yapılanları alkışlayacağız, yanlışın karşısında olacağız. Aramızda çok tatlı bir rekabet olsun, kazanan Kocaeli olsun. Siyasetin temel amacı hakka ve halka hizmettir” dedi.
 

BİNAYI SATMAYIN   
iktidar partisinden talepleri olduğunu ifade eden Şensoy, “İzmit Belediyesi`nin eski binası satışa çıkarılıyor. O binanın tarihine saygı duyulmalı. O binada çok önemli isimler görev yaptı. Bize göre o bina satılmamalı ve kamuya hizmet veren bir bina olmalı. Kimsesizler yurdu olarak kullanılmalı. Meclis üyelerimiz bu konuyu Büyükşehir Belediye Başkanı`na da iletecek” dedi.
 

1- 2 TANESİNE TALİBİZ
Aygün`de CHP`nin talebini icra makamına götüreceklerini söyledi. Siyasette tartışma kültürünün yerini kavga kültürüne bıraktığını söyleyen Aygün, “Bu, siyasetin seviyesini düşürdü. İktidar ve muhalefet ilişkilerini korumak çok önemli. Sizin bu güzel çıkışınız, Kocaeli siyasetine kalite getirecektir” diye konuştu. Bir espri yapan Şensoy da, “Üzülerek söylemeliyim ki, sizin 1-2 milletvekilinizi almak istiyoruz. Onlar zaten sizde emanetti” dedi.
 

AYAZLAR`I ALACAĞIZ
Aygün, Şensoy`un çıkışını çok beğendiğini söyleyerek, “O, taban siyaseti yapan bir ağabeyimiz. Bir insan geçmişte neyse, gelecekte de odur. Biz, Ferhan Bey seçildiği için sevinçliyiz” dedi. Şensoy, “Seviyeyi yükseltmeye çalışıyoruz. Bizim siyaset akademimize laf atanlar dahi oldu” diyen Aygün`e espriyle karışık, “Biz laf atmamız gerekiyorsa atarız” diye cevap verdi. Bol kahkahalı geçen sohbette Şensoy, AKP İl yöneticisi Hasan Ayaz`la ilgili de, “Bu Ayazlar sizde emanet. Hepsini alacağız. Biz onların köylerine çok hizmet götürdük” diye konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ