KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
İnşaat mühendislerinden çifte kutlama
İnşaat mühendislerinden çifte kutlama
Güncel
24 Aralık 2011 Cumartesi 16:14
  • 882
  • 0

İnşaat mühendislerinden çifte kutlama

İnşaat Mühendisleri Odası, hem kuruluşunun 57. yılını kutladı, hem de meslekte 25 ve 40 yılını dolduran üyelerine plaket verdi

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi`nin 57. kuruluş yıldönümü etkinliğiyle, meslekte 25 ve 40 yılını dolduranlar için yapılan plaket töreni önceki akşam aynı anda gerçekleşti. Kocaeli şube başkanı Aykut Bozkurt ile yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde Şehir Restaurant`ta düzenlenen geceye; AKP milletvekili İlyas Şeker, eski İhsaniye Belediye Başkanı Ahmet Levent,  Kandıra eski Belediye Başkanı Mustafa Öğren, eski Değirmendere Belediye Başkanı İbrahim Kaba, Türk Kızılayı Kocaeli Şube Başkanı Muzaffer Şişmanoğlu, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Tahir Akman ve çok sayıda üye katıldı.

 

 

TEŞEKKÜR PLAKETİ VERİLDİ
Slayt sunumuyla başlayan gecenin açılış konuşmasını yapan Kocaeli şube başkanı Ayhan Bozkurt, deprem bölgesi Van`da kesin hasar tespiti çalışmalarına katılan üyelerine teşekkür etti. Konuşmanın sonunda meslekte 25 yılını dolduran 17, 40 yılını dolduran 16 kişiye ve Van`daki hasar tespit çalışmasına katılan oda başkanı Bozkurt`da dahil olmak üzere 13 inşaat mühendisine teşekkür plaketleri verildi. 

 

 

MÜHENDİSLERİN DE GÜNAHI VAR
Sık sık depremle ilgili konuşma yapan milletvekili İlyas Şeker, plaket töreninde de depereme değindi. Şeker, “İnşaat Mühendisleri Odası`nı kentle ilgili bütün tartışmalarda, kentin geleceğini ilgilendiren her konuda yanımızda gördük. Oda yöneticilerinin siyaset yapmasını istemiyorum. Okumuş yazmış olan bizlere çok önemli görevler düşüyor. Van`da meydana gelen depremde yıkılan binaları yapanların birazda olsa günahları var” dedi.

 

 

MECLİSTEKİ SAYIMIZ ARTSIN
TBMM`de mühendislerin sayısının az olduğunu ve artmasını istediğini de dile getiren Şeker, “Eğer o mühendislerimiz işlerinin başlarında dursaydı böyle olmayacaktı. Bana düşen ne varsa her zaman sizinle birlikteyim. Bu ülke bizim, bu insanlar bizim insanımız. TBMM`de 17 inşaat mühendisi milletvekilimiz var. Mecliste en çok avukatlar buluyor.  Mühendislerin de sayısının mecliste artmasından yanayım” diyerek konuşmasını bitirdi. 

 

 

LEVENT: KANUN DEĞİŞSİN
1999 Marmara depreminde yıkılan binası nedeniyle cezaevinde yatan eski İhsaniye Belediye Başkanı Ahmet Levent ise, “İlyas Şeker`den odaların çok daha iyi duruma gelmesi için oda kanununun bir an önce değiştirilmesini talep ediyoruz. O zaman odaların daha iyi icraatlar yapacağına inanıyorum. Ayrıca oda yöneticilerinin de siyasetle uğraşmasını ancak taraf olmamaları gerektiğini düşünüyorum. Onlar da kendi fikirlerini savunsun” ifadesini kullandı. Konuşmaların ardından geceye katılanlar doyasıya eğlendi. 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ