KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
İnsafa gelen hırsızı affettiler
İnsafa gelen hırsızı affettiler
Güncel
18 Kasım 2010 Perşembe 08:48
  • 2985
  • 0

İnsafa gelen hırsızı affettiler

Karamürselli çift, evlerinden 4 bin 500 TL değerindeki altını çalan, ancak bunun ‘ameliyat’ parası olduğunu öğrenince geri iade eden hırsızları affetti

Karamürselli Nazlı-Yahya Topal çiftinin Bursa`daki evlerine geçtiğimiz ekim ayında hırsız girmiş, 4 bin 500 TL değerindeki altınları çalarak kayıplara karışmıştı. Nazlı Topal işten eve döndüğünde, beyin kanaması geçiren eşi Yahya Topal`ın ameliyatı için bozdurmayı planladıkları altınların çalındığını görünce büyük bir şok geçirmişti. Zor konuşabilen Yahya Topal ise bir televizyon kanalına çıkıp hırsızlara seslenmiş, “Lütfen çaldıklarınızı geri getirin” demişti.
 

ŞİKAYETÇİ OLMADILAR
Bu haberi izledikten sonra vicdan azabı çeken hırsızlar insafa geldi, 3 bin 500 TL`lik altını bir avukat aracılığıyla Topal ailesine geri gönderdi. Topal çiftinin evini soyan kişilerin Eskişehir`den hırsızlık yapmak amacıyla Bursa`ya gelen Handan U.(18), kardeşi Z.U.(16) ve arkadaşları G.T.(15) olduğu ortaya çıktı. Nazlı-Yahya Topal çifti, Bursa`ya getirilen 3 kızdan şikayetçi olmayınca, insaflı hırsızlar serbest bırakıldı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ