KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
İnternet cafelere eğitim
İnternet cafelere eğitim
Güncel
24 Kasım 2012 Cumartesi 12:54
  • 678
  • 0

İnternet cafelere eğitim

İnternet toplu kullanım sağlayıcıları olan internet cafeler, bilişim suçlarıyla ilgili düzenlenen kursa katılarak belgelerini aldı

Kartepe`deki internet cafe işletenleri kapsayan; Kartepe Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğü ve halk eğitim merkezinin ortaklaşa düzenlediği bilişim suçlarıyla ilgili kursa 25 kursiyer katıldı. Kursiyerler; katılım belgelerini Kartepe Kaymakamı Mustafa Ünaldı, ilçe yazı işleri müdürü Eşref Akbulut, İl Emniyet Müdürlüğü Bilişim Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü`nde görevli eğitmen komiser Mahmut Yıldırım ve polis memuru Alim Yücel`in elinden aldı.

 
HASSAS OLMALILAR
Kursun internet cafe sahiplerini bilinçlendirmeye yönelik olduğunu belirten Ünaldı, hangi durumlarda suç işlenildiği ve hangi konumlarda sorumluluğun sağlayıcılara ait olduğu, filtreleme, cafelerin yapısı gibi birçok konuda bilgilendirilme yapıldığını vurguladı. Kaymakam Ünaldı, ”Toplu kullanım yerleri fiziksel olarak uygun ve temiz olmalı. Kanunlarda belirtildiği şekilde kullanım gerçekleşmeli. Bu nedenle toplu kullanım alanları, bu konularda daha hassas olmalı” dedi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ