KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3097 TL
  • 6.0084 TL
  • 6.8612 TL
Kocaeli Zirve
26 melek unutulmadı
26 melek unutulmadı
Salon Sporları
19 Ağustos 2010 Perşembe 14:21
  • 2578
  • 0

26 melek unutulmadı

17 Ağustos Marmara depreminde hayatlarını kaybeden ilimiz yüzücüleri için her yıl düzenlenen 26 Melek Deprem şehitleri anma yüzme yarışları sona erdi

Yarışlar ilgi gördü
Tüm Dünyayı, ülkemizi ve ilimizi yasa boğan 17 Ağustos 1999 Marmara depreminde hayatlarını kaybeden deprem şehitleri için yapılan 26 Melek Yüzme yarışları Donanma Komutanlığı kapalı yüzme havuzunda gerçekleşti.  Poyrazspor Kulübü ve Yüzme İl Temsilciliği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Donanma Komutanlığı sponsorluğunda gerçekleşen 26 Melek yüzme yarışları büyük ilgi  gördü.. Yüzme yarışlarında zaman saman duygulu anlar yaşanırken bazı sporcular gözyaşlarına haktim olamadılar.  9-10 Yaş arası yapılan Yüzme yarışlarında ilimiz sporcuları Serdar Gürkaş ve Ceren Canayaz iki birincilik elde ederken Zeynep Özsoy, Büşra Akduman, Gökmen Saydam ve Levent Kurnaz bir birincilik elde etti.


12 kulüpten 250 sporcu katıldı

26 Melek yüzme yarışlarına İstanbuldan Fenerbahçe, Kınalıada Su sporları Kulübü, Avrupa yüzme İhtisas Kulübü, Edirne Gençlik Spor kulübü, Sakarya Altın kulaç, Bursa DSİ Nilüfer, Kocaeli Yıldızlar Yüzme Kulübü, Akademi Spor  Saraybahçe İhtisas Spor, Kocaeli Yüzme Kulübü, Gölcük Akademi İhtisasa, Çınarlı Spor, ve Poyraz Spor kulübünden  yaklaşık 250  sporcu katıldı. 26 Melek yüzme yarışlarında 30 hakemimiz görev alacaktır. Müsabakanın Baş Hakemliğini Bayanlarda Arzu Ataş , Erkeklerde Seyfi Kıvılcım ve Çıkış hakemliğini de Cüneyt Özcan yaptı Yüzülecek olan her seriye depremde kaybettiğimiz 26 Meleğimizden birinin ismi verilirken ve katılan her sporcuya altın madalya verildi.

 

26MELEK DEPREM ŞEHİTLERİANMA YÜZME YARIŞLARI SONUÇLARI
26 MELEK YÜZME YARIŞLARI

50m serbest-Free 9 Yaş Kategorisi Bayan
1-Çağla Bektaş   2001   Edirne Gençlik Spor Yüzme
2-Nil Su Enüstün   2001   Fenerbahçe SK
3-Damla Oğur   2001   Kınalıada Su S.-İST.
4-Selen Keçelioğlu  2001   Yıldızlar Kocaeli 
5-Nur Atılgan  2001   Yıldızlar Kocaeli


50m serbest-Free 9 Yaş Kategorisi Erkek

1-İlyas Efe Elgün   2001  Avrupa Yüzme İht-İst 
2-Emirhan Öncü   2001  Avrupa Yüzme İht-İst
3-Levent Kurnaz   2001  Poyraz Spor Kulübü
4-Efe Demircan   2001   Fenerbahçe SK
5-Derin Hansoy   2001  Kınalıada Su S.-İst.


100m serbest-Free 10 Yaş Kategorisi Bayan

1-Ece Işılay    2000  Kınalıada Su S.-İst.
2-Melis Turhal   2000   Akademi Spor Kocaeli
3-Gökçe Usta   2000   Çınarlı Yüzme-Kocaeli
4-Ece Kaçar   2000   Poyraz Spor Kulübü
5-Bilge Akar   2000   Poyraz Spor Kulübü


100m serbest-Free 10 Yaş Kategorisi Erkek

1-Serdar Gürkaş   2000   Kocaeli Yüzme Kulübü
2-Harun Karakil  2000  Yıldızlar Kocaeli
3-Mert Öztürk  2000  Yıldızlar Kocaeli 
4-Erdem Balbay  2000  Akademi Spor Kocaeli 
5-Buğra Güneşliol  2000  Poyraz Spor Kulübü 


100m serbest-Free 9 Yaş Kategorisi Bayan

1-Çağla Bektaş  2001  Edirne Gençlik Spor Yüzme 
2-Yağmur Tezsay  2001  Yıldızlar Kocaeli 
3-Elif Çoban   2001  Gölcük Akademi Yüzme Kulübü 
4-Nil Su Enüstün  2001  Fenerbahçe SK 
5-Melisa Çakmak  2001  Fenerbahçe SK 
 

100m serbest-Free 9 Yaş Kategorisi Erkek

1-Kaan Oğuzcan  2001  Kınalıada Su S.-İst. 
2-İlyas Efe Elgün  2001  Avrupa Yüzme İht-İst 
3-Mert Ali Satır  2001  Akademi Spor Kocaeli 
4-Halit Tamyüksel  2001  Yıldızlar Kocaeli 
5-Utku Öney   2001  Kocaeli Yüzme Kulübü 
 

200m serbest-Free 10 Yaş Kategorisi Bayan

1-Ceren Canayaz  2000  Akademi Spor Kocaeli 
2-Selin Teber  2000  Yıldızlar Kocaeli 
3-Melis Turhal  2000  Akademi Spor Kocaeli 
4-Sude Akgün  2000  Edirne Gençlik Spor Yüzme 
 

200m serbest-Free 10 Yaş Kategorisi Erkek

1-Serdar Gürkaş  2000  Kocaeli Yüzme Kulübü 
2-Harun Karakal  2000  Yıldızlar Kocaeli 
3-Barkın Akbaş  2000  Edirne Gençlik Spor Yüzme 
4-Cenk Arat     2000  Yıldızlar Kocaeli 
5-Ömer Eminol  2000  Avrupa Yüzme İht-İst 
  

100m kurbağa-Breast 10 Yaş Kategorisi Bayan

1-Zeynep Özsoy  2000  Akademi Spor Kocaeli 
2-Elif Çukadar  2000  Çınarlı Yüzme-Kocaeli 
3-Sude Akgün  2000  Edirne Gençlik Spor Yüzme 
4-Tuğçe Usta  2000  Çınarlı Yüzme-Kocaeli 
5-Simay Tukuş  2000  Kocaeli Yüzme Kulübü 
  

100m kurbağa-Breast 10 Yaş Kategorisi Erkek

1-Fİkret Bulut  2000 Avrupa Yüzme İht.- İst 
2-Ceyhun Arat  2000 Yıldızlar Kocaeli 
3-Erdem Balbay  2000 Akademi Spor Kocaeli 
4-Berk Çakaoğlu  2000 Kınalıada Su S.-İst. 
5-Ege Ustaahmetoğlu 2000 Akademi Spor Kocaeli 
 

100m sırt-Back 10 Yaş Kategorisi Bayan

1-Büşra Akduman  2000 Kocaeli Yüzme Kulübü 
2-Gökçe Usta  2000 Çınarlı Yüzme-Kocaeli 
3-Ece Işılay   2000 Kınalıada Su S.-İst. 
4-Başak Karslıoğlu  2000 Kınalıada Su S.-İst. 
5-Zeynep Özsoy  2000 Akademi Spor Kocaeli 
 

100m sırt-Back 10 Yaş Kategorisi Erkek

1-Gökmen Saydam 2000 Yıldızlar Kocaeli 
2-Mert Öztürk  2000 Yıldızlar Kocaeli 
3-Berk Çakaloğlu  2000 Kınalıada Su S.-İst. 
4-Barkın Akbaş  2000 Edirne Gençlik Spor Yüzme 
5-Sezer Tazegül  2000 Kocaeli Yüzme Kulübü 
 

100m kelebek-B.Fly 10 Yaş Kategorisi Bayan

1-Ceren Canayaz  2000 Akademi Spor Kocaeli 
2-Hatice Köker  2000 Edirne Gençlik Spor Yüzme 
3-İlkgül Bengisu Sert 2000 Yıldızlar Kocaeli 
4-Şaheste Bakkal  2000 Çınarlı Yüzme-Kocaeli 
5-İpeksu Bilgin  2000 Gölcük Akademi Yüzme Kulübü 
 

100m kelebek-B.Fly 10 Yaş Kategorisi Erkek

1-S. Eren Tamküpeli 2000 Edirne Gençlik Spor Yüzme
2-Furkan Keraboğlu 2000 Kocaeli Yüzme Kulübü 
3-Cenk Arat   2000 Yıldızlar Kocaeli 
4-Efe Çetin   2000 Poyraz Spor Kulübü 
 

50m kurbağa-Breast 9 Yaş Kategorisi Bayan

1-Damla Oğur  2001 Kınalıada Su S.-İst. 
2-Yağmur Tezsay  2001 Yıldızlar Kocaeli 
3-Derin Sözer  2001 Fenerbahçe SK 
4-Itır Bayrakçeken  2001 Fenerbahçe SK 
5-Nur Atılgan   2001 Yıldızlar Kocaeli 
 

50m kurbağa-Breast 9 Yaş Kategorisi Erkek

1-Levent Kurnaz  2001 Poyraz Spor Kulübü 
2-Emre Alagaş  2001 Yıldızlar Kocaeli 
3-Murat Yalçın  2001 Fenerbahçe SK 
4-Enes Salih Tok  2001 Fenerbahçe SK 
5-Temuçin Albay  2001 Fenerbahçe SK 
 

200m karışık-M 10 Yaş Kategorisi Bayan

1-Büşra Akduman  2000 Kocaeli Yüzme Kulübü 
2-İlkgül Bengisu Sert 2000 Yıldızlar Kocaeli 
3-Selin Teber  2000 Yıldızlar Kocaeli
4-Hatice Köker  2000 Edirne Gençlik Spor Yüzme 
5-Başak Karslıoğlu 2000 Kınalıada Su S.-İst. 
  

200m karışık-M 10 Yaş Kategorisi Erkek

1-S. Eren Tamküpeli 2000 Edirne Gençlik Spor Yüzme
2-Gökmen Saydam 2000 Yıldızlar Kocaeli 
3-Ceyhun Arat  2000 Yıldızlar Kocaeli 
4-Furkan Keraboğlu 2000 Kocaeli Yüzme Kulübü 
5-Fikrettin Bulut  2000 Avrupa Yüzme İht-İst 
 

200m karışık-M 9 Yaş Kategorisi Bayan

1-Zeliha Keser  2001 Yıldızlar Kocaeli 
2-Melisa Koçdemir  2001 Edirne Gençlik Spor Yüzme 
3-Birsu Karanlık  2001 Yıldızlar Kocaeli 
4-Selinay Çiloğlu  2001 Avrupa Yüzme İht-İst 
5-Elif Çoban   2001 Gölcük Akademi Yüzme Kulübü 
 

200m karışık-M 9 Yaş Kategorisi Erkek

1-Eren Keçici  2001 Edirne Gençlik Spor Yüzme 
2-A. Krem Kutlu  2001 Yıldızlar Kocaeli 
3-Utku Öney   2001 Kocaeli Yüzme Kulübü 
4-Emirhan Keskin  2001 Gölcük Akademi Yüzme Kulübü 
5-Ömer Demirtaş  2001 Akademi Spor Kocaeli 
 

50m sırt-Back 9 Yaş Kategorisi Bayan

1-Birsu Karanlık  2001 Yıldızlar Kocaeli 
2-Selinay Çiloğlu  2001 Avrupa Yüzme İht-İst 
3-Melisa Çakmak  2001 Fenerbahçe SK 
4-Sude Yılmaz  2001 Saraybahçe İhtisas 
5-Başak Dila Çevik  2001 Gölcük Akademi Yüzme Kulübü 
 

50m sırt-Back 9 Yaş Kategorisi Erkek

1-Emirhan Öncü  2001 Avrupa Yüzme İht-İst 
2-M. Halit Tamyüksel 2001 Yıldızlar Kocaeli 
3-Enes Salih Tok  2001 Fenerbahçe SK 
4-M. Fırat Kös  2001 Çınarlı Yüzme-Kocaeli 
5-Derin Hansoy  2001 Kınalıada Su S.-İst. 
 

50m kelebek-B.Fly 9 Yaş Kategorisi Bayan

1-Melisa Koçdemir  2001 Edirne Gençlik Spor Yüzme
2-Zeliha KESER  2001 Yıldızlar Kocaeli 
3-Zeynep Gencer  2001 Gölcük Akademi Yüzme Kulübü 
4-Selen Keçelioğlu  2001 Yıldızlar Kocaeli 
5-Sena Özkan  2001 Fenerbahçe SK 
 

50m kelebek-B.Fly 9 Yaş Kategorisi Erkek

1-Kaan Oğuzcan  2001 Kınalıada Su S.-İst. 
2-Mert Ali Satır  2001 Akademi Spor Kocaeli 
3-A. Kerem Kutlu  2001 Yıldızlar Kocaeli 
4-Cem Berkay Koçer 2001 Gölcük Akademi Yüzme Kulübü 
5-Umut Öner   2001 Gölcük Akademi Yüzme Kulübü 
  

4x100m serbest-Free 9 Yaş Kategorisi Bayan

1-İlkgül-Zeliha-Yağmur-Selin 2001 Yıldızlar Kocaeli 
2-Melisa-Hatice-E.Sude-Çağla 2001 Edirne Gençlik ve Spor
3-Arzum-Melis-A.Sıla-Ceren 2001 Akademi Spor Kocaeli
4-Elif-Deren-Zeynep-E.Berfin 2001 Gölcük Akademi Yüzme Kulübü 
5-Ayşenur-Simay-Sarenur-Zülal 2001 Altınkulaç Sakarya 
 

4x100m serbest-Free 9 Yaş Kategorisi Erkek

1-Ceyhun-A.Kerem-M.Halit-Gökmen 2001 Yıldızlar Kocaeli
2-Furkan-Utku-Eren-Serdar  2001 Kocaeli Yüzme Kulübü
3-Kaan-Berk-Önder-Bora   2001 Kınalıada Spor 
4-M.Ali-Ömer-Ş.Ege-Erdem  2001 Akademi Spor Kocaeli 
5-Barkın-Görkem-E.Keçici-Eren  2001 Edirne Gençlik ve Spor
6-Buğra-Levent-Efe-Ekrem  2001 Poyraz Spor Kulübü
7-Berke-Emirhan-Göksel-C.Berkay 2001 Gölcük Akademi Yüzme Kulübü 
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ