KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Beşiktaş' ta kriz krediyle aşıldı
Beşiktaş' ta kriz krediyle aşıldı
Süper Lig
01 Nisan 2010 Perşembe 10:47
  • 626
  • 0

Beşiktaş' ta kriz krediyle aşıldı

Ferrari, Sivok ve Zapo'nun bonservis taksitlerini ödemediği için federasyona şikayet edilen Beşiktaş, krizi bankadan aldığı 7.5 milyon Euro'luk kredi ile çözdü

Ferrari, Sivok ve Zapotocny'nin bonservis taksitlerini zamanında ödemediği için Futbol Federasyonu'na şikayet edilen ve büyük bir krizin eşine gelen Beşiktaş, problemi faizle çözdü. Ferrari'nin takımı Genoa ile Sivok ve Zapotony'nin (kiralık olarak Bursa'da oynuyor) kulüpleri Udinese'nin, toplam 7.5 milyon Euro'yu bulan alacakları ödenmediği için siyah-beyazlıları federasyona şikayet ettiğini dün SABAH kamuoyuna duyurmuştu. Beşiktaş yönetiminin, ödeme için son gün olan 31 Mart'ta, federasyondan alacaklarına temlik koyduracak, Avrupa kupalarından men cezasına kadar gidecek sorunu, Anadolu Bank'tan aldığı 7.5 milyon Euro'luk acil krediyle çözdüğü öğrenildi.

BORÇLAR ARTIYOR
Şu ana kadar kulübe cebinden 63 milyon TL harcayan başkan Yıldırım Demirören'in, bu zorlu süreçte para vermediği gözlerden kaçmadı. 31 Ocak'ta yapılan kongreyle yönetime giren ve geldiğinden bu yana futbol takımı için 6.5 milyon Euro borç verdiği öğrenilen asbaşkan Serdal Adalı'nın da, "Benden öncesi beni ilgilendirmez" diyerek geçmiş borçlara kaynak vermediği gelen haberler arasında.

TEMİNAT TV GELİRİ
Kulüp içinde bir türlü para bulamayan Beşiktaş yönetiminin, faizle Anadolu Bank'tan 7.5 milyon Euro'luk krediyi alarak Genoa ve Udinese kulüplerine ödeme yaptığı, teminat olarak da yayın ihalesi gelirlerinin gösterildiği ifade edildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ