KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
İşçilerin kafeteryası Derince’de açıldı
İşçilerin kafeteryası Derince’de açıldı
Güncel
22 Aralık 2012 Cumartesi 13:03
  • 2730
  • 3

İşçilerin kafeteryası Derince’de açıldı

Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, işçilerin kullanması için Hizmet-İş Sendikası’na bir kafeterya tahsis etti

Derince Belediyesi tarafından Hizmet-İş Sendikası`na tahsis edilen ve işçilere yüzde 30 oranında indirimle hizmet edecek olan Piknik cafe, geniş bir katılımın gerçekleştiği açılış töreni ile hizmete girdi. Yenikent Mahallesi`nde bulunan belediyeye ait kapalı halı sahanın hemen yanı başındaki Piknik Kafe, bundan böyle Derince Belediyesi`nde yetki sahibi olan Hizmet-İş Sendikası`nın tahsisinde hizmet verecek. İç mekanında bazı düzenlemeler yapılarak yeniden dizayn edilen kafeterya için tertip edilen açılış törenine sendikacıların ve işçilerin ilgisi büyüktü.

 
İŞÇİLER AKIN ETTİ
Açılışa; Derince Kaymakamı Mesut Yıldırım, garnizon komutanı Ali Kocatürk, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, İl Genel Meclisi Başkanı Fahim Kılıç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Çöpoğlu, CHP`li eski milletvekili Hikmet Erenkaya, AKP Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark, Hizmet-İş Sendikası Kocalei Şube Başkanı İdrsi Ersoy ve yürütme kurulu üyeleri ile tüm ilçelerden işçiler katıldı.
 
BULUŞMA YERİ OLACAK
Açılış töreninde konuşan sendika başkanı İdris Ersoy, sendika üyesi tüm işçilerin faydalanacağı kafeyi kendilerine tahsis eden Alemdar`a teşekkür etti. Başkan Alemdar`ın işçilerin sosyal haklarıyla ilgili konulardaki hassasiyetinin kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Ersoy, işçilerin işten arta kalan zamanlarını değerlendirebileceği güzel bir mekana kavuştukları için memnun olduklarını ifade etti. Ersoy konuşmasının ardından başkan Alemdar`a bayramlaşma merasiminde çekilen büyük bir fotoğrafı hediye etti.
 
PROTOKOLDEN TEŞEKKÜR
Açılış töreninde ayrıca sendikal konulara yabancı olmayan İl Genel Meclisi Fahim Kılıç ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Çöpoğlu da birer konuşma yaparak başkan Alemdar`a teşekkür etti. Kaymakam Mesut Yıldırım da yaptığı konuşmada, belediyenin böyle zarif bir mekanı işçilere yönelik olarak değerlendirmeye almasının örnek alınacak bir tutum olduğunu ifade etti. Son olarak söz alan Başkan Alemdar ise, üreten bir toplum olmayı sürdürdüklerini ifade etti ve açılışı yapılan kafenin bir alın teri ürünü olduğunu kaydetti. 
 
YEMEK İKRAM EDİLDİ
Kafeteryanın yapımında eski traverslerin yanı sıra Tüpraş`ın ocaklarının değiştirilmesiyle boşa çıkan tuğlalardan yararlandıklarını davetlilerle paylaşan Alemdar, kafeteryanın avlusundan Derince manzarasını ise protokole ayrıca anlattı. Alemdar, konuşmasının sonunda ise sendikayı işletmecilik cesaretinden dolayı da tebrik etti. Açılışta bütün davetlilere sendika tarafından pilav üstü tavuk sote ve ayrandan oluşan öğle yemeği ikram edildi. 
 
YÜZDE 30 İNDİRİMLİ
Derince Belediyesi personelinin geniş bir katılım gösterdiği açılışta, kafeterya dolunca işçiler halı sahada kurdukları sofrada topluca öğle yemeği yedi. Zengin içecek çeşitleri ve fast food tarzı yiyeceklerin yanı sıra geniş kahvaltı menüsünün yer alacağı kafeterya, otantik görüntüsü ve eşsiz Derince manzarasıyla başta işçiler olmak üzere tüm halka hizmet edecek. Büyükşehir Belediyesi, Gebze, Çayırova, Darıca, Karamürsel, Gölcük, Başiskele ve Derince Belediyeleri`nin yanı sıra son olarak Çenesuyu A.Ş.`deki personel Piknik Kafe`de hesaplarını yüzde 30 az ödeyecek.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ