KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
İşçilerle dalga geçiyorlar!
İşçilerle dalga geçiyorlar!
Güncel
19 Aralık 2012 Çarşamba 15:08
  • 1657
  • 4

İşçilerle dalga geçiyorlar!

EMEP İl Başkanı Güner Kizir, açlık sınırının bin 600 lira olduğu ülkemizde asgari ücretliye yüzde 3 zam vermenin işçilerle dalga geçmek olduğunu söyledi
Pazartesi gününden buyana İzmit`in bir çok noktasında açtıkları stantlarla asgari ücretin bin 500 lira olması için imza kampanyası başlatan EMEP İl Örgütü, topladığı binlerce imzayı dün Türkiye Büyük Millet Meclisi`ne gönderdi. Belediye İş Hanı önünde basın açıklaması yapan EMEP`li grup bir kez daha yetkililere seslenerek asgari ücretin bin 500 lira olarak belirlenmesi talebini yeniledi. gruba çok sayıda sivil toplum örgütü de destek verdi.
 
HERŞEYE ZAM İŞÇİYE YOK
Grup adına basın açıklamasını yapan EMEP İl Başkanı Güner Kizir, “2013 yılı bütçe görüşmelerinde sona gelindi. Görünen odur ki;  bütçede yine emekçi yok. Faize, ranta, savaşa aktarılan bir bütçeyle karşı karşıyayız. Gelir dağılımında ve vergide adalet hak getire. Doğalgaz, elektrik, ulaşım ve suya üst üste zam yapılırken asgari ücretle çalışan bir işçiye emekliye yüzde 3`lük bir zam reva görülüyor” dedi.
 
MÜCADELEMİZ SÜRECEK
Açlık sınırının bin 600, yoksulluk sınırının ise 3 bin lira olduğunu ifade eden Güner Kizir, “Asgari ücretliye yüzde 3`lük bir artışı reva görmek eğer yok saymak değilse, asgari ücretliyle dalga geçmektir. Asgari ücret tespit komisyonu toplantılarını sürdürürken bizler de meydanlarda olarak mücadelemizi sürdüreceğiz” ifadelerine yer verdi. Açıklamanın ardından grup sessizce dağıldı. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ