KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
İşgalci gençlere 2 günlük ek gözaltı süresi alındı
İşgalci gençlere 2 günlük ek gözaltı süresi alındı
Güncel
14 Aralık 2012 Cuma 12:47
  • 2361
  • 2

İşgalci gençlere 2 günlük ek gözaltı süresi alındı

Sabrı Yalım Parkı’nda eylem yaptıktan sonra parkın karşısında bulunan CHP İl binasına çıkan ve eylemlerine bir sürede burada devam eden Kocaeli Gençlik Derneği üyesi Helin Bölek ile Serkan Fikir için 2 günlük ek gözaltı süresi alındı

Polis tarafından yapılan operasyonlar sonucunda gözaltına alındıktan sonra çıkarıldıkları mahkemece tutuklanan Dev-Genç`lilere destek vermek ve onların serbest bırakılması için Sabri Yalım Parkı`nda çadır kuran Kocaeli Gençlik Derneği üyelerinden Helin Bölek ile Serkan Fikir adlı gençler, Sabri Yalım Parkı`nda çadır kuramayınca parkın karşısında bulunan CHP İl binasına çıkmıştı.


İKİ GÜN EK GÖZALTI

Burada bir süre ellerindeki pankartı açarak eylem yapan iki genç daha sonra eylemlerini sonlandırarak CHP il binasından çıkmış ve daha sonra İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipler tarafından gözaltına alınmıştı. İki gün gözaltında tutulan iki genç için Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri iki gün daha ek gözaltı süresi aldı.


EVLERİNDE ARAMA YAPILDI

Terörle Mücadele ekipleri, örgüt üyesi olmakla suçlanan aslen Çanakkaleli olan Helin Bölek ile Edirneli olan Serkan Fikir`in baba evlerinde arama yaptı. Evlerde yaklaşık 5 saat arama yapıldığı ve örgütsel doküman olarak değerlendirilen kitap ve bazı dergilere en konulduğu öğrenildi. 


DESTEK İÇİN AÇIKLAMA
Haklarında ek gözaltı süresi alınan Helin Bölek ile Serkan Fikir`e destek vermek amacıyla Kocaeli Gençlik Derneği üyesi 5 kişi Kocaeli Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı. Adliye önünde pankart açan 5 kişi adına basın açıklamasını Rojda Etikj yaptı. Etik,  yaşanan olaylar karşısında asla yılmayacaklarını ve mücadeleyi sürdüreceklerini söyledi ve cezaevlerinde tutuklu bulunan Devgençlilere bir kez daha özgürlük istedi. 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ