KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
İŞKUR’un önerdiği isim dolandırıcı çıktı
İŞKUR’un önerdiği isim dolandırıcı çıktı
Güncel
09 Kasım 2010 Salı 13:14
  • 2221
  • 2

İŞKUR’un önerdiği isim dolandırıcı çıktı

İŞKUR’a yaptığı başvurusuna cevap verilince büyük bir sevinçle iş verenle buluşmaya giden bir kişi hem parasını hem de cep telefonunu dolandırdı

İŞKUR`a kapıcılık yapmak istediğini belirterek başvuruda bulunan İhsan Karatepe, ‘iş var` denilerek dolandırıldı. Telefonunu ve 300 TL`sini kaptıran Karatepe`nin yaşadığı olay iddialara göre şöyle gelişti; İŞKUR önceki gün Karatepe`yi arayarak iş başvurusuna cevap geldiğini söyledi. Büyük bir sevinçle İŞKUR`a giden Karatepe`ye görevliler tarafından 0537 987….. nolu telefon ile Mustafa Özker isimli bir not verildi.
 

300 TL PARASINI ALDI
İŞKUR tarafından verilen numarayı arayan talihsiz adam, Mustafa Özker`le buluşmak için Körfez`e bağlı Çiftlik Mahallesi`ne gitti. Burada isminin Mustafa Özker olduğu ve üniversitede öğretim görevliliği yaptığı iddia edilen kişiyle görüşen Karatepe şartlar üzerine anlaştı. Özker ve Karatepe Çiftlik Mahallesi`ndeki Peynirci Baba adlı işyerinden bayram paketleri aldı. Ardından Özker, talihsiz adama “Apartman doğalgazlı olduğu için sana belge almamız gerekiyor. Bunun için 300 TL`ye ihtiyacımız var. Apartmanda hep öğretmen ve doktorlar var. Kira da vermezsin ayrıca hemen avans da veririz” dedi.
 

TELEFONUNU DA VERDİ
Bunun üzerine karşısındaki kişiye inanan Karatepe, yanında bulunan 300 TL`yi Özker`e verdi. Bununla da yetinmeyen dolandırıcı “Telefonumun şarjı bitti. Telefonunu bana ver. Sen de burada paketlerin başında bekle, ben hemen geliyorum” dedikten sonra kayıplara karıştı. Bir süre bekleyen Karatepe, Özker gelmeyince dolandırıldığını anladı. Polise giden talihsiz adama iddialara göre “Olayınız şehir merkezinde başlamış, oraya başvuru yapacaksınız” denildi. Ardından İŞKUR`a gelen Karatepe`ye bu sefer de “Bizim yapabileceğimiz bir şey yok. Polis ekiplerine haber ver” denildi. Karatepe şimdi yardım bekliyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ