KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
İSM oyuncu yetiştirecek
İSM oyuncu yetiştirecek
Güncel
26 Eylül 2009 Cumartesi 16:09
  • 1066
  • 0

İSM oyuncu yetiştirecek

İzmit Sanat Merkezi’nde bu dönem sinema ve TV oyunculuğu dersinin yanı sıra şan dersleri de başlıyor. Oyunculuk dersini Bergüzar Korel, Tuğba Büyüküstün, Fahriye Evcen gibi oyuncuları yetiştiren Özay Fecht verecek

İzmit Sanat Merkezi`nde yeni dönem kayıtları devam ediyor. Kaliteli eğitim için sınırlı sayıda öğrenci alacaklarını açıklayan İSM Sanat Danışmanı Ragıp Savaş, “Bu yıl her açıdan yenilendik. Kadromuzda yine güçlü isimleri bir araya getirdik. Yıl sonu gösterisinde profesyonellere taş çıkaran tiyatro öğrencilerimizin eğitmenleri Varlam Nikoladze, Fatih Sevdi, Gülabi Turan ve Şebnem Telci bu yıl da bizimle. Bu başarılı isimlerden ders almak isteyenlerin 14 Ekim`de yapılacak tiyatro sınavlarına katılması gerekiyor' dedi.

OYUNCULUK DERSLERİ BAŞLIYOR

Tiyatronun yanı sıra oyunculuk alanında iddialı yeniliklerin de olduğunu ifade eden Savaş, Bergüzar Korel, Kıvanç Tatlıtuğ, Tuğba Büyüküstün, Fahriye Evcen ve Gökhan Tepe gibi oyuncuları yetiştiren Özay Fecht`in, bu dönem sinema ve TV oyunculuğu dersleri vermeye başlayacağını söyledi. Savaş, bale ve dansta usta eğitmen Tan Sağtürk`ün yanı sıra Mine Çetinkaya, Buse Berker ve Mehmet Yıldırım`la yollarına devam edeceklerini belirtti.

ŞAN DERSLERİ DE OLACAK

Yoğun talep gören müzik bölümünde ise London College of Music sınavlarında öğrencilerinin piyano, keman, gitar ve yan flüt branşlarında başarılı sonuçlar almasını sağlayan eğitmenlerine kadrolarında yine yer verdiklerini söyleyen Savaş, ilimizin tanınmış piyano eğitmeni Maya Tsetskhladze Gülçebi ve yan flüt eğitmeni Eren Coşkuner ile daha da güçlendiklerini kaydetti. Bu yıl şan derslerinin de başladığını ifade eden Savaş, uzun yıllar çeşitli kurumlarda ses eğitimi veren Tuğçe Ocaktar`ın da İSM kadrosuna katıldığını sözlerine ekledi.


Twitter
Twitter

KENT REHBERİ