KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
İSM, uluslar arası başarıyla gururlandı
İSM, uluslar arası başarıyla gururlandı
Güncel
18 Ekim 2010 Pazartesi 12:27
  • 1068
  • 0

İSM, uluslar arası başarıyla gururlandı

İlimizin önemli sanat eğitimi kurumlarından İSM, uluslararası alanda düzenlenen sınvalarda başarılı olan öğrencilerine düzenlenen bir törenle belgelerini takdim etti

İzmit Sanat Merkezi (İSM) eğitimdeki kalitesini gözler önüne serdi. Bu kapsamda 4. eğitim-öğretim yılına giren İSM önceki akşam bir etkinlik gerçekleştirerek, 2009-2010 eğitim yılı sonrası London College of Music, Sofia Ulusal Bale Sanatları Akademisi sınavlarına giren 82 öğrencisine uluslararası başarı belgelerini takdim etti. KSMMMO`nun toplantı salonunda düzenlenen etkinlikte uluslararası başarı sağlayan öğrencilerin yanı sıra İSM`nin bale ve müzik bölümlerinde başarı gösteren öğrencilere de katılım belgesi verildi.
 

KONSER VERİLDİ
Törende İSM Genel Sanat Yönetmeni Ragıp Savaş ve İSM yöneticileri ile öğretmenlerin ev sahipliğinde düzenlenen gecede London College of Music ve Sofia Ulusal Bale Sanatları Akademisi`nin Türkiye temsilcisi Pera Güzel Sanatlar Merkezi Genel Sanat Yönetmeni Sebahattin Özbakır, kurumun bale bölüm başkanı Daniela Hirstova ve çok sayıda öğrenci ailesi hazır bulundu. Sertifika töreni İSM`nin keman eğitmeni Tuna Taşdemir ve piano eğitmeni Bahadır Öztürk`ün açılış konseriyle başladı.
 

DÜNYA ÇAPINDA
Konserin ardından öğrencilere sertifikaları takdim edilirken İSM eğitmenleri Tuna Taşdemir, Cumhur Koç, Eren Coşkuner, Doğuşcan Çanakçı, Bahadır Öztürk, Maya Gülçebi ve Nurcan Maya`ya da katkılarından dolayı teşekkür belgesi verildi. Ayrıca klasik bale eğitmeni Buse Berker ve bale bölüm koordinatörü Mine Çetinkaya`ya Sofia Ulusal Bale Sanatları Akademisi`nde aldıkları eğitimden dolayı başarı belgeleri verildi. Törende bir konuşma yapan İSM Genel Sanat Yönetmeni Ragıp Savaş dünya çapında bir okul olmayı hedeflediklerini söyledi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ