KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Gebzeli esnaf üst geçidine kavuştu
Gebzeli esnaf üst geçidine kavuştu
Güncel
04 Nisan 2010 Pazar 17:47
  • 924
  • 0

Gebzeli esnaf üst geçidine kavuştu

Gebze Küçük Organize Sanayi bölgesine inşa edilen üst geçit bölge esnafının karşı yöne geçme sıkıntısını ortadan kaldırdı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze Küçük Organize Sanayi`de çalışan esnaf ve buraya gelen vatandaşların D-100`den daha rahat ulaşımlarını sağlamak için durakların bulunduğu bölgeye yaya üst geçidi inşa etti. Kısa süre içinde hizmete girecek köprüyle, vatandaşlar artık güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçip otobüs duraklarında dolmuş bekleyebilecek.

SORUNSUZ GEÇİŞ
Küçük Organize Sanayi`nin yer aldığı ve dolmuş duraklarının olduğu yere inşa edilen yaya üst geçidi ile bölgeden ulaşımlarını sağlayan vatandaşlar rahat bir nefes aldı. Çalışmalar kapsamında 42 metre uzunluğunda ve 2 metre genişliğinde köprü inşa edilerek bölge esnafı ve sanayide işi olan vatandaşların karşıda karşıya geçişleri sorunsuz hale geldi.

CELP YAPILACAK
Köprünün her iki ayağında yer alan duraklara ait ceplerin yapılmasına önümüzdeki günlerde başlanacak. Daha önce yol kenarında dolmuş bekleyen vatandaşlar otobandan hızla gelen araçlar nedeniyle tehlike yaşıyordu. D-100`de yer alan köprünün yaya korkulukları ve yağmur suyu kanalları montajının da bittiği üst geçitin bulunduğu yolda, ayrıca tretuvarların yapımına devam ediliyor. Önümüzdeki günlerde çalışmaların tamamlanması bekleniyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ