KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
İsmail Yıldırım’dan vefa
İsmail Yıldırım’dan vefa
Güncel
11 Eylül 2009 Cuma 14:39
  • 2692
  • 5

İsmail Yıldırım’dan vefa

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, eski belediye başkanları, Karamürsel İl Genel Meclis Üyeleri, Karamürsel’in eski ve yeni belediye meclis üyelerine iftar verdi.

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, ilçeye emeği geçenlere yönelik düzenlediği geleneksel iftarını gerçekleştirdi. Parti gözetmeksizin yapılan iftara, birçok partiden Karamürsel'e hizmet vermiş eski belediye başkanları, Karamürsel eski il genel meclis üyeleri, Karamürsel eski ve yeni belediye meclis üyeleri katıldı. Oldukça sıcak bir ortamda gerçekleşen iftar da konuşan başkan Yıldırım, Karamürsel'e emeği geçenlere teşekkür ederek, bu birlikteliği pratikte de sürdürme çağrısında bulundu. Eski tüfekler, geçmişte yapılan toplantıların devam etmesini isterken, kaymakam Celil Ateşoğlu ise Karamürsel için her türlü desteği vereceğini söyledi.

KİMLER KATILDI?

Balık Adası'nda bulunan Körfez Balıkçılık'ta düzenlenen iftara katılan isimler arasında; Karamürsel Kaymakamı Celil Ateşoğlu, eski Belediye Başkanı Özcan Özalgın, eski Dereköy Belediye Başkanı Ali Kocabıçak, eski Akcat Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz, eski Yalakdere Belediye Başkanı Nusret Şanlı, eski Yalıdere Belediye Başkanı Osman Özçiçek, eski Kızderbent Belediye Başkanı Haşim Baştürk, Mehmet Akan, eski Ereğli Belediye Başkanı Mustafa Erengül, eski Yalakdere Belediye Başkan Vekili Mustafa Erengül, eski meclis üyelerinden Tarık Bağdat, Halit Koruyucu, Karamürsel İl Genel Meclis Üyeleri, eski ve yeni belediye meclis üyeleri yer aldı. Bir önceki dönem Karamürsel Belediye Başkanlığı yapan Sadettin Özalay davetliler arasında yer almasına rağmen iftara katılmadı.

ZAMAN SU GİBİ AKIYOR

İftarın menüsünde mercimek çorbası, kavurma, pilav, salata, tatlı ve kola yer aldı. İftar yemeğinin ardından dualar edildi, konuşmalar yapıldı. Konuklarına hitap eden Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, “Daha geçen sene yine aynı yerde bir iftar programı daha yapmıştık. Hayat çok kısa, zaman çok hızlı akıp geçiyor. Bugün burada olan herkes benim için çok değerli. Çünkü burada bulunan herkes hangi partiden olursa olsun Karamürsel'e hizmet vermiş ve vermekte olan üstatlarımız, dostlarımız, kardeşlerimizdir. Ben sizlerden devraldığım görevi devam ettiriyorum. Karamürsel için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Sizlerden görüşler almak sıkıntılarınızı dinlemek isterim. Beni kırmayıp bu birlikteliği sağlayan herkese teşekkür ederim' dedi.

TOPLANTI TALEP EDİLDİ

İsmail Yıldırım'ın ardından söz alan bir diğer isim eski meclis üyelerinden Tarık Bağdat oldu. Karamürsel'in milli mücadeleye katıklarından söz eden Bağdat, Karamürsel'in kurtuluş mücadelemizin en önemli yerlerinden biri olduğunu söyledi. Bağdat, “Bizler atalarımızın mirası Karamürsel'e yardım etmeliyiz. Başkanımız İsmail Yıldırım, seçim sonrası toplantılar yaparak bizlerin görüşlerini alıyordu. Ama ne olduysa daha sonra ara bozuldu ve bu toplantılara ara verildi. Başkanımdan ricam yeni toplantılar yapalım, hizmet için bizlerde görüş bildirelim. Birlik içerisinde çalışalım ki çocuklarımıza güzel bir Karamürsel bırakalım. Sizden ricam budur umarım kabul olunur' dedi.

KAYMAKAMDAN DESTEK

İftar yemeğinden konuşan Karamürsel Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Tarık Bağdat'a katıldığını belirterek, “Karamürsel için birlik olmalı ve elimizden geleni yapmalıyız' dedi. Ateşoğlu,  “Bugün ben çok heyecanlıyım. Göreve geçen sene başladım. Ve ilk iftar yemeğimi geçen sene sizlerle yedim. O zaman hiç birinizi tanımıyordum. Artık bende aranızda eski sayılırım. Sizleri tanımak güzel. Karamürsel'i güzelleştirmek ve geliştirmek için elimizden geleni yapmalıyız. Ben ve personelim her türlü yardıma hazırız. Bizleri bir araya getiren belediye başkanımız İsmail Yıldırım'a teşekkür ediyorum. Şimdiden Ramazan Bayramınızı kutlarım' dedi. İftar konuşmaların ardından sohbet eşliğinde devam etti. 
Yılmaz KARABIYIK

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ