KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
İsmet İnönü anıldı
İsmet İnönü anıldı
Güncel
25 Aralık 2012 Salı 14:02
  • 1652
  • 9

İsmet İnönü anıldı

CHP İzmit İlçe Örgütü ölümünün 39 yılında adını taşıyan İsmet İnönü Parkı’nda bulunan anıtı önünde anıldı

Milli mücadele kahramanlarından olan Türkiye Cumhuriyeti`nin ikinci cumhurbaşkanı İsmet İnönü ölümünün 39. yıldönümünde CHP İzmit İlçe Örgütü tarafından büstünün bulunduğu Pazar pazarı sonundaki kendi adını taşıyan parkta anıldı. Anma programına İzmit ilçe başkanı Selman Yıldırım, ilçe kadın kolları başkanı Hale Meriç, il sekreteri Cihat Altunyuva il ve ilçe yöneticileri ve partililer katıldı.

 
İNÖNÜ BÜSTÜ PİSLİK İÇİNDEYDİ
Anma programı için bir saat önceden İsmet İnönü Parkı`na giden İzmit ilçe örgütü başkan yardımcılarından Mehmet Ümit Küçükkaya, İsmet İnönü büstünün pislik içinde olduğunu görünce kendi imkanıyla büstü temizledi. İnönü büstünü başta aşağıya yıkayan Küçükkaya, anma törenine hazır hale getirdi. 
 
KARANFİL BIRAKTILAR
Anma programına saygı duruşuyla başlayan CHP`liler, daha sonra milli mücadele kahramanı ve ikinci cumhurbaşkanı İsmet İnönü`nün büstüne karanfil bıraktı. Törende konuşma yapan ilçe başkanı Selman Yıldırım, İnönü büstünün bakımsız bırakılmasını kınadıklarını söyledi. Yıldırım, “Kurtuluş savaşımızı kazanmamızda ve demokrasinin yerleşmesinde önemli bir isim olan İsmet Paşa`yı saygıyla anıyoruz” dedi.
 
SALDIRILARI HAK ETMİYOR
İsmet İnönü`ye karşı yapılan saldırılara değinen Yıldırım, “bugün İsmet Paşa`yı eleştirenler yakın tarihi iyi okumalı.  İsmet Paşa olmasaydı ona saldıranlar, cumhurbaşkanı, başbakan bakan ve milletvekili olamazdı. İsmet Paşa`nın genel başkanlığını yaptığı bir partinin yöneticisi olmaktan gurur duyuyorum.  İsmet Paşa bu saldırıları hak etmiyor” şeklinde konuştu. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ