KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
İşte bu adamı sürdüler
İşte bu adamı sürdüler
Güncel
06 Ekim 2010 Çarşamba 10:44
  • 8659
  • 33

İşte bu adamı sürdüler

İzmit Belediyesi tarafından ‘sürüldü’ ancak onun yerinden kımıldama şansı yok, çünkü yüzde 70 özürlü

İzmit Belediyesi`nin ‘fazla` diyerek Kocaeli Valiliği`ne bildirdiği 62 personel arasında öyle bir isim var ki, ‘sürgün` yemesine rağmen yerinden kımıldaması mümkün değil. Çünkü o, yüzde 70 özürlü. CHP`li eski Alikahya Belediye Başkanı İhsan Sarıca döneminde işe alınmış Orhan Okan Yenal. 10 yıllardır da Alikahya`da caddeleri ve sokakları temizliyor.
 

‘FAZLA` GELMİŞ
Alikahya Belediyesi kapatıldıktan sonra İzmit Belediyesi`nin personeli olmuş. Ve şimdi de İzmit Belediyesi tarafından ‘sürgün` sayılabilecek bir muameleye tabi tutulmuş. Nevzat Doğan başkanlığındaki İzmit Belediyesi, Orhan Okan Yenal`ın ismini de ‘fazla` personel olarak Kocaeli Valiliği`ne bildirmiş. Yenal, bundan sonra Tarım İl Müdürlüğü bünyesinde çalışacak, ama...
 

GİTME ŞANSI YOK
Alikahya`da oturan ve yüzde 70 özürlü olan Orhan Okan Yenal`ın, Yahya Kaptan Mahallesi`nin karşısında bulunan Tarım İl Müdürlüğü`ne gitme şansı yok. Çünkü, ailesi onu sabah Alikahya`da temizleyeceği sokağın başına getiriyor, akşam da buradan alıyor. Bazen kayboluyor, ancak oturduğu muhit olduğu için çevre sakinleri tarafından bulunup ailesine teslim ediliyor. Yenal`ın gördüğü muamele herkese “Bu bir vicdansızlık” dedirtiyor.TEMİZLİK YAPIYORDU

Orhan Okan Yenal, Alikahya`da sadece Fatih Bulvarı`nın temizliğinden sorumlu. Evli ve 13 yaşında bir çocuğu var. Ailesinin yanı sıra hasta olan anne ve babasına da o bakıyor. Alikahya`nın maskotu haline gelen Yenal`ın sürülmesine mahalle sakinleri de tepkili.


ANNENİN İSYANI

Özürlü oğlunun sürülmesine tepki gösteren anne Gülüzar Yenal, “Benim oğlumun yüzde 70 özürlü raporu var. Alikahya`nın dışına çıkamaz. Oğlumu iki sokak öteye gönderemezsiniz, yolunu kaybeder, eve dönemez. Ama oğlumu İzmit`e sürdüler. Bu vicdansızlık değil de nedir?” diye soruyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ