İşte ilimizden çıkan vekiller…
İşte ilimizden çıkan vekiller…
Güncel
25 Haziran 2018 Pazartesi 09:54
  • 5729
  • 1

İşte ilimizden çıkan vekiller…

Kocaeli’de resmi olmayan seçim sonuçlarına göre AKP 7, CHP 3, MHP 1, İYİ Parti 1 ve HDP 1 milletvekilini meclise gönderdi.

Kocaeli daha önce meclise 11 milletvekili gönderirken, bu seçimde ise 13 milletvekili gönderdi. AKP'nin 7, CHP'nin 3, MHP'nin ise 1 milletvekili bulunuyordu. Bu seçimde ise AKP 7, CHP 3, MHP 1, İYİ Parti 1 ve HDP 1 milletvekilini meclise gönderdi. AKP'nin en genç milletvekili adayı olan 11'inci sırada bulunan Elifnur Bayram ile İYİ Parti'nin ikinci sırada bulunan milletvekili adayı Ali Türkşen milletvekili seçilemedi. HDP'den milletvekili seçilen Ömer Faruk Gergerlioğlu ise İzmit Seka Devlet Hastanesi'nde Göğüs Hastalıkları Uzmanı olarak görev yaparken, KHK ile meslekten ihraç edildi. Özel bir hastanede mesleğine devam eden Gergerlioğlu, HDP'den milletvekili seçildi.

 

AKP 7 VEKİL

 

Fikri Işık: 1963 Gümüşhane doğumlu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Öğretmenliği Bölümü mezunu.23, 24, 25, 26'ncı dönemlerde milletvekili seçildi. Son olarak Başbakan Yardımcısı olarak görev yaptı. İngilizce ve Arapça bilen Işık, evli ve 4 çocuk babası.

 

Radiye Sezer Katırcıoğlu: 1965 Malatya doğumlu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu. Atılım Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümünde yüksek lisansını tamamladı. 25 ve 26. dönem milletvekili. İyi düzeyde İngilizce bilen Katırcıoğlu, evli ve 2 çocuk annesi.

 

Cemil Yaman: 1970 Ağrı doğumlu. İşletme Fakültesi mezunu. Siyaset Bilimi alanında yüksek lisansını yaptı. 2009-2014 yılları arasında Dilovası Belediye Başkanlığı yaptı. 26. dönem milletvekili. Evli ve 4 çocuk babası.

 

Mehmet Akif Yılmaz: 1975 Ankara doğumlu. Eğitimci, Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. Aynı fakültede yüksek lisansını tamamladı. Marmara Üniversitesi İslam Tarihi Bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir. İyi düzeyde Almanca, orta düzeyde Arapça bilen Yılmaz, evli ve 2 çocuk babası.

 

İlyas Şeker: 1960 Erzurum Şenkaya doğumlu. Harita Kadastro Yüksek Mühendisi. 2011 yılında milletvekili, orta düzeyde İngilizce bilen Şeker, evli ve 3 çocuk babası.

 

Sami Çakır: 1958 Of doğumlu. Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü mezunu. 26. dönem milletvekili.

 

Emine Zeybek: 1967 Trabzon doğumlu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Avukat, iki çocuk annesi.

 

CHP'Lİ VEKİLLER

 

Fatma Hürriyet Kaplan: 1982 Çerkezköy doğumlu. Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Avukat, 25 ve 26. dönem milletvekili, evli ve 1 çocuk annesi.

 

Haydar Akar: 1963 İzmit doğumlu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü mezunu. 24, 25, 26'ncı dönem milletvekili, 2 çocuk babası.

 

Tahsin Tarhan: 1964 Gümüşhane doğumlu. Açık Öğretim Fakültesi Yönetim Organizasyon Yüksek Okulu Yerel Yönetimler Bölümü mezunu. 26. dönem milletvekili. İyi düzeyde İngilizce bilen Tarhan, evli ve 3 çocuk babası.

 

MHP'Lİ VEKİL

 

Saffet Sancaklı: 27 Şubat 1966'da Yugoslavya'nın Tutin şehrinde doğdu. Eski futbolcu. 26. dönem milletvekili.

 

HDP'Lİ VEKİL

 

Ömer Faruk Gergerlioğlu: 1965 doğumlu. Doktor. Evli, 3 çocuk babası. İngiliz ve Arapça biliyor.

 

İYİ PARTİLİ VEKİL

 

Lütfü Türkkan: 1959'da İstanbul'da doğdu. İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Yüksek Okulunu, Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümünü ve Makedonya Kiril Metodij Üniversitesi Türkoloji Bölümünü tamamladı. İyi düzeyde İngilizce ve Rusça, orta düzeyde Makedonca ve Bulgarca bilen Türkkan, evli ve 4 çocuk babası.

 

 

 

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo

Yazan: Şirintepeli

Şuraya bak 13tane vekil var bitanesi izmitli onunda kendine hayri yok.otekiler zaten kendi etrafini zengin ediyor izmit cocugu yine terso ayip bu işler ayip

0 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Başiskele belediyesi sata sata bitiremedi

Yazan: hamdi

Yorum: satın bakalm füzüli ilere harcayın hesap günü gelir birgün ama bu dünyada ama öbür dünyada bu milletin geleceğini ona buna peşkeş çekin bakalım hesap günü gelecek birgün

AK Parti İzmit’ten Esnaf Ziyareti

Yazan: Hakan Aydın

Yorum: Ekonomiyi batıran iktidarın temsilcileri hangi yüzle esnaf ziyaretine çıkıyor acaba ?

Çarptıktan sonra öylece ortada bıraktılar!

Yazan: okur

Yorum: hayvanı o halde bırakmayan Ayten hanıma çok teşekkür ederim

Başkan ve yönetimi İSTİFA ETTİ!

Yazan: fethiye cd.

Yorum: zaten bir işe yaramıyorlardı bir görüşleride yoktu... rüzgarı takip eden arkadaşlardı. geç bile kalmışlar...

243 günde devrialem

Yazan: Güven Gök

Yorum: Beni kendine rakip görmen hem sevindirdi hem üzdü suan güneydoğu anadolu bolgesindeyim yarin gebzespor macinda olucam ordanda tura devam edicez ben balkanturunda iken sen turkiye turunu tamamlamis olucaksin

“Kriz sizin kafanızda var”

Yazan: Arif cerıt

Yorum: Gulmeyın başkan yok demeyin kriz bunu yasayan biliyor bence kriz sizin kafanızda yok

4 firmaya haksız kazanç cezası!

Yazan: Isa karaoz

Yorum: Firmaların isimlerinide vermeleri gerekiyor.Vatandaş ona göre tepkisini göstersin.

Yazan: abdullah turk

Yorum: baskan olabılırsın ama ınsan olamamıssın zabıtalara baskı yaparak neyın pesındesın abının hatrı olmasa coktan yıktırırdım o duvarı sen buyuklerımı dua et once ınsan olmak lazım

Yazan: asi

Yorum: *Darbe gecesi şeyhin olduğu iddia edilen “Fazlı Kerem Hoca” denilen zatın dağ başındaki evine kaçtığın doğru mu?

Yazan: Emre

Yorum: Yollarda site inşaatı yapanların arabaları, tuğlaları, biriketleri, iş makinaları, kumları, vs... araçların gelişi güzel iki taraflı park etmeleri netiesinde mahalle sakinleri yoldan geçemez durumda. artık belediyeden nasıl bir imtiyaz kopardılarsa..geçen gün uyku tutmadı.dolaşayım dedim, aklıma yedi yıldız geldi, dolaştım aradım bi tane bile yıldız göremedim.sonra arabam devrildi sandım. meğerse selin sürüklediği inşaat malzemeleri yolda birikinti yapmış, bende üstünden geçmişim.

KENT REHBERİ