KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
İSU çalışanına beş yıl hapis
İSU çalışanına beş yıl hapis
Güncel
28 Aralık 2010 Salı 10:08
  • 6375
  • 3

İSU çalışanına beş yıl hapis

İSU’da akaryakıt sorumlusu olarak görev yaptığı sırada 163 bin 612 liralık akaryakıtı kamyonculara ve minibüsçülere sattığı iddia edilen Savaş Tezer, 5 yıl 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı

Görev yaptığı İzmit Su ve Kanalizasyon İdaresi`nde (İSU)  zimmetine para geçirerek haksız kazanç elde ettiği öne sürülen sanık, 5 yıl 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.  Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi`nde görülen duruşmaya sanık Savaş Tezer gelmezken, avukatı Raif Kandemir ile İSU Genel Müdürlüğü'nün avukatı Suat Torlak katıldı. Sanık avukatı Kandemir, daha önceki duruşmalarda yaptığı savunmayı tekrar ettiğini belirterek, sanığın beraatini talep etti.
 

TAZMİNAT DAVASI
Verilen aranın kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığın 'Zimmete para geçirmek' suçundan 6 yıl 3 ay hapisle cezalandırılmasına karar verdi. Sanığın duruşmadaki iyi halini dikkate alan mahkeme heyeti, cezayı 5 yıl 2 ay 15 güne indirdi. Tezer`in avukatı Raif Kandemir, aynı gün temyiz dilekçesini verdi. İSU, sanık hakkında ceza davasının yanında Kocaeli 2. Asliye Mahkemesi`nde tazminat davası da açtı. Yargıtay`ın vereceği karara göre tazminat davası da şekil kazanacak.
 

KAMYONCULARA SATMIŞ
Cumhuriyet Savcısı Boğaç Başoğlu'nun hazırlandığı iddianamede sanık Tezer'in İSU Ticaret Dairesi Başkanlığı İkmal ve Bakım Onarım Şube Müdürlüğü`nde akaryakıt sorumlusu olarak görev yaptığı sırada 163 bin 612 liralık akaryakıtı kamyonculara ve minibüsçülere sattığı belirtiliyordu. Savaş Tezer, geçen sene teftiş kurulunun raporuyla açığa alınarak memurluktan men edilmişti.  Konuyla ilgili görüşmeye çalıştığımız Tezer ise yargı sürecinin devam ettiğini belirterek konuşmak istemedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ