KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8496 TL
  • 6.5184 TL
  • 7.5742 TL
Kocaeli Zirve
İSU gelmeyince iş başa düştü
İSU gelmeyince iş başa düştü
Güncel
25 Eylül 2010 Cumartesi 17:47
  • 3122
  • 8

İSU gelmeyince iş başa düştü

Kanalizasyonu bozulan apartman sakinleri İSU yetkililerinin ilgisizliğinden bıkınca pis suyu kovalarla temizlemeye çalıştı

Karabaş Mahallesi Süleymanpaşa Sokak No: 12`de bulunan Dostlar Apartmanı sakinleri bugünlerde pis kokularla yaşamak zorunda bırakılıyor. Apartmanın eskiyen kanalizasyon hattını yenilemek isteyen apartman yöneticisi Ziya Yalın`ın kanalizasyon giderleriyle başı dertte. Tıkanan kanalizasyon gideri yüzünden pis suların apartman girişinde gölet oluşturmasından şikayetçi olan yönetici Yalın, 3 gündür İSU`yu aramasına rağmen ne gelen var ne giden.


KOVALARLA TEMİZLİYORLAR
İSU yetkililerinin ilgisizliğinden bıkan apartman sakinleri  boru hattını yenileyen işçilerin eline tutuşturduğu  kovalarla pis sulardan kurtulmaya çalışıyor. Apartman yöneticisi Ziya Yalın, İSU`yu defalarca aramalarına rağmen bir türlü gelmediklerini ve gerek kokudan gerekse görüntüden oldukça rahatsız olduklarını ifade etti. İSU`nun vurdum duymazlığından şikayet eden Yalın şunları söyledi: “Bizim elimizden gelen bir şey olsa kendimiz yapacağız.
 

ÇOCUK DÜŞSE HASTALANIR
Ancak İSU`nun kanalizasyon gideri tıkalı. Pompalarla açmaları gerekiyor. Kaç gündür arıyorum. Ha geldik ha geleceğiz diye oyalıyorlar. Çalışınca oluyor diyorlar. Böyle mi oluyor? Bu pis suya bir çocuk düşse hastalıktan kurtulamaz.” Yalın, İSU tarafından yıllar önce döşenen kanalizasyon hatları yüzünden 2 ayda bir apartmanın kanalizasyonun tıkandığını ve bu soruna artık bir çare bulunmasını istedi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ