KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
İSU, suya zam yapıyor
İSU, suya zam yapıyor
Güncel
21 Kasım 2009 Cumartesi 13:40
  • 1646
  • 15

İSU, suya zam yapıyor

Başta bankalar olmak üzere piyasaya ve İller Bankası’na 700 trilyon civarında borcu bulunan İSU’nun suya ciddi bir zam hazırlığında olduğu öğrenildi.

İlhan Bayram`ın genel müdürlüğünü yaptığı İSU, 23 Kasım Pazartesi günü saat 15.00`te Çayırova Konferans Salonu`nda 2. olağan genel kurul toplantısını yapıyor.
İSU yılda iki kez olağan genel kurul toplantısı yapıyor.
Her yılın mayıs ayında yapılan genel kurulda İSU`nun çalışma raporu onaylanıyor, her yılın kasım ayında yapılan genel kurulda ise bütçesi görüşülüp onaylanıyor.
23 Kasım Pazartesi günü Çayırova`da yapılacak olan 2009 yılı 2. olağan genel kurul toplantısının gündeminde 16 madde var.
Başta Vakıflar Bankası olmak üzere piyasaya ve İller Bankası`na yaklaşık 700 trilyon borcu bulunan, özellikle de kısa vadeli 300 trilyona yakın borcu olan İSU`nun suya ciddi bir zam yapmak istediği öne sürülüyor.
İSU`nun 23 Kasım Pazartesi günü yapacağı genel kurulun 13. maddesinde ‘İSU Genel Müdürlüğü Su Tarife Cetveli`nin görüşülerek karara bağlanması` maddesi bulunuyor. Bu madde zam maddesi demektir.
Bakalım İSU suya ne kadar zam yapılmasını isteyecek?
İSU`nun zam talebine muhalefet üyelerinin şiddetle karşı çıkması bekleniyor. Hepimizin bildiği gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi metro ulaşım ücretlerine yüzde 33 oranında zam yapmış ve bu zam büyük tepkilere neden olmuştu.
Şimdi bütün gözler İSU`nun pazartesi günü yapacağı genel kurula çevrildi.
Bakalım İSU`nun su zammı ne kadar olacak?
Hep birlikte göreceğiz.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ