KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
İSU, vatandaşları uyardı!
İSU, vatandaşları uyardı!
Güncel
14 Kasım 2012 Çarşamba 14:51
  • 2450
  • 4

İSU, vatandaşları uyardı!

İSU yetkilileri, kanalizasyon hatlarında yaşanan sorunlar nedeniyle vatandaşları uyardı. Yetkililer, kanalizasyonlara sistemi tıkayan malzemelerin atılmamasını istedi
İSU Genel Müdürlüğü, daha kaliteli hizmet verebilmek amacıyla yaptığı yazılı açıklamayla abonelerini uyardı. Kandıra, İzmit ve Derince`ye bağlı köylerin 100 yıllık içmesuyu ihtiyacını karşılayacak Namazgah Barajı`nın inşaatını yapan İSU yetkilileri, binlerce kilometre uzunluğunda içmesuyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatları ile arıtma tesislerinin sağlıklı çalışabilmesi için vatandaşların üzerlerine düşen görevi yerine getirmelerini istedi.
 

KANALİZASYON SORUNU
Özellikle kanalizasyon sisteminin kötü kullanımı, sistemi tıkayan malzemelerin atılması gibi konuların ciddi kanalizasyon arızalarına sebep olduğunu aktaran yetkililer, tüm bu olumsuzlukların abonelerin yaşam kalitesine yansıdığının altını çizdi. Abonelerden bu konuda duyarlılık bekleyen İSU yetkilileri, 2004-2011 yılları arası 637 milyon TL`lik altyapı ve tesis çalışmalarıyla kayıp kaçak oranını düşürdüklerini aktardı. Yetkililer, kaçak su kullanan kişilerin de ilçe şube müdürlüklerine bildirilmesini istedi.
 
 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ