KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Yemek yarışması
Yemek yarışması
Güncel
08 Nisan 2010 Perşembe 17:51
  • 1000
  • 0

Yemek yarışması

İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, ilimizde düzenlenecek olan ‘Yöresel Yemekler Yarışması’nı basına tanıttı

İlimizin yöresel yemekleri yarışacak. Konuyla ilgili dün bir basın toplantısı düzenleyen İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, yarışmanın detaylarını anlattı. Turizm müdürlüğü, KOÜ Derbent Meslek Yüksekokulu, Turizm Derneği ve Otel Asya iş birliğiyle yapılacak olan yarışma 22 Nisan`da gerçekleşecek. Turizim Haftası`na da denk gelen yarışmanın ismi ise “Kocaeli Yöresel Yemek Yarışması” olarak belirlendi. Zamburkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada yarışmanın şartlarını anlattı.

KOCAELİ YÖRESEL YEMEKLERİ
Dünya mutfağı sıralamasında Türkiye`nin ilk beşte olduğunu kaydeden turizm müdürü Adnan Zamburkan, “3 bin yıllık tarihi olan kentimizin kendine özgü yöresel yemekleri var. Bu yemeklerimizi halka tanıtmak amacındayız” dedi. Bu yıl 18.`incisi düzenlenecek olan yarışmanın katılım şartlarını da anlatan Zamburkan şöyle konuştu;

SON BAŞVURU 21 NİSAN
“Çorba, ana yemek ve tatlı olmak üzere üç kategoride yarışılacak. Yemekler 6 kişilik servis çıkacak miktarda hazırlanacak. Evde yapılıcak ve en önemlisi sadece Kocaeli`ye ait yöresel yemekler yarışacak. Yemekler hijyen, görünüm, koku, tat, kıvam ve Kocaeli`ye ait olması açısından değerlendirilecek” dedi. Yarışmanın son başvuru tarihi 21 Nisan.
Büşra Kılınçaslan

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ