KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
İSU’da darp iddiası
İSU’da darp iddiası
Güncel
30 Eylül 2010 Perşembe 10:44
  • 3863
  • 12

İSU’da darp iddiası

17 yıldır İSU’da tahsilat veznesinde çalışan Zekai Kapıcıoğlu, İSU Genel Müdür Yardımcısı Nazır Esirci ve güvenlik tarafından feci şekilde dövülerek darp edildiğini öne sürdü

İSU Genel Müdürlüğü`nde yaşanan ilginç olayların ardı arkası kesilmiyor. Son olarak 4 yıldır Büyükşehir Belediyesi`nde çalışan, son 17 yıldır da İSU Genel Müdürlüğü`nde tahsilat veznesinde görev yapan Zekai Kapıcıoğlu, kurum içinde kendisine yapılan haksızlıkları aktarmak için gittiği İSU Genel Müdürlük binasında genel müdür yardımcısı Nazır Esirci ve güvenlik elemanları tarafından feci şekilde darp edildiğini öne sürdü. Kapıcıoğlu, “Ben, Başiskele İSU Bölge Müdürlüğü`nde tahsilat veznesinde çalışırken beni alıp Kandıra Kanalizasyon işine sürdüler. Nedenini öğrenmek için genel müdürlüğe gittim, darp edildim. Hepsi sahtekar ve riyakar. Bunların ipliğini pazara çıkartmak istiyorum” dedi.
 

YANLIŞ SAYACA DOĞRU RAPOR
Kapıcıoğlu İSU hakkında şunları söyledi; “2007 yılında Cedit Mahallesi Topçular yolu No: 1 adresinde annem oturuyordu. Bu evin su abonesi benim üzerime. İSU sayaç değişikliği yaptı. Bu değişiklikten 10 gün sonra tam 379 ton su yazıldı. İtiraz edince sayacı söküp aldılar yerine başka bir sayaç taktılar. Bir süre sonra 10 günlük 379 ton su yazan sayaç için doğrudur, arızalı değildir raporu verdiler. Yapılan bu haksızlık karşısında mahkemeye müracaat edecektim. Avukatım Yasemin İşler bana ‘çalıştığın kurumu mahkemeye vermem doğru olmaz` deyip beni vazgeçirdi.  ‘Bekleyelim seni icraya versinler biz de karşı dava açarız` dedi. Aradan geçen 3 yıla rağmen beni icraya vermediler. 379 ton suyun parasal bedeli 816 TL`ydi. Yasal faizler işlenip bu fatura bin 615 TL`ye kadar çıkmış.
 

MAAŞIMDAN KESİLDİ
Bana hiçbir tebligat yapılmadan bu para benim temmuz ve ağustos ayı maaşımdan 500`er TL halinde kesilmeye başlandı. Haberim yoktu paranın maaşımdan kesildiğini görünce İSU İdari ve Mali Hizmetler Daire Başkanı Tahsin Biçer`e gittim, durumu anlattım. Bana ‘sen bu parayı ödeyeceksin, maaşından da keseceğim` dedi. Hukuki yollara başvuracağımı söyleyince beni odasından çıkarttı. Bir gün sonra Başiskele`deki işimin başına gidince benim Kandıra Kanalizasyon işine sürüldüğümü söylediler. Sürüldüğümü öğrenince Tahsin Biçer`e çıktım. Kendisine neden Kandıra`ya sürüldüğümü söyledim. Bana, ‘Sen çalıştığın kurumu mahkemeye verirsen biz de seni böyle süreriz` dedi. Daha sonra İSU Genel Müdürü İlhan Bayram`a çıktım. Durumu anlattım. Bana iyimser bir dille yaklaştı. 
 

MAHKEMEYİ GERİ ALDIM
İlhan Bayram, yanımda hukuk işleri daire başkanı Necmi Bey`i aradı ve benimle ilgili problemi çözmesini isteyip, sürüldüğüm Kandıra`dan yeniden eski işyerine iadenin yapılmasını söyledi.  Ben de kendilerine inandım ve açtığım davadan feragat edip davayı geri çektim. Sonraki günlerde benim tayinim geri alınmadı. Bu durum karşısında bu kez genel müdür yardımcısı Nezir Esirci`nin yanına gittim. Benden davayı geri aldığına dair belgeleri istedi. Ben de Nazır Bey`in yanında avukatım Yasemin İşler`i arayıp dilekçenin fotokopisini istedim.
 

BENİ KANDIRDILAR
Davadan vazgeçtiğime dair belge Nazır Esirci`ye geldikten sonra birden bana karşı tavrı değişti. Bana ‘Sen bundan böyle Kandıra`ya gideceksin, borcun olan parayı da ödeyeceksin` diyerek sert bir şekilde beni uyardı. Sinirlenip odadan dışarı çıktım. Koridorlarda bir süre dolaştım. Sonra Nazır Esirci ile merdivenlerde karşılaştım. Tartıştık. Neden beni kandırdıklarını sordum. Bana çekil git başından diyerek beni uzaklaştırmaya kalktı. O sırada sesimizi duyan güvenlikçilerden iki kişi geldi. Üçü beni merdivenlerde tartaklayıp darp etti.
 

TEKRAR AÇAMIYORUM
Kolumda morluklar oluştu. Hastaneye gittim. Tedavi oldum. Hastane polisi bana davacı olmamı istedi. Olmak istemediğimi söyledim. 500-600 TL`ye çalışan güvenlikçinin ekmeğiyle oynamak istemedim sonuçta. Bunların amacı beni kandırıp açtığım davadan vazgeçirmekmiş meğerse. Vazgeçtiğim davanın aynısını hukuken açamıyormuşum. Beni sürdükleri Kandıra kanal işine gidip geliyorum. 21 yıldır belediyede çalışıyorum. Son 17 yıldır da İSU`da tahsilat veznesinde çalışıyorum. Beni farklı yerlere sürüp durdular. Hak hukuk yok bunlarda, hakkını arayanlara da oyunlar oynuyorlar. Sahtekar hepsi, gerçek yüzlerini sonradan ortaya koyuyorlar. Bunların ne kadar samimiyetsiz olduklarına tanık oldum. Bana oyun oynadılar” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ