KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
İtalyan mutfağı artık Gebze’de
İtalyan mutfağı artık Gebze’de
Güncel
30 Aralık 2012 Pazar 11:45
  • 1261
  • 0

İtalyan mutfağı artık Gebze’de

Başta hakiki pizza olmak üzere İtalyan mutfağının seçkin lezzetlerinin sunulduğu Pizza Mizza, protokol üyelerinin de katılımıyla muhteşem bir törenle hizmete açıldı
Gebze, bugüne kadar ilçede olmayan bir restorana kavuştu. Tatlıkuyu Mahallesi Ahmet Penbegüllü Bulvarı Fi Yapı Konutları karşısı Ziraat Bankası arkasında açılan ve İtalyan pizzası başta olmak üzere İtalyan mutfağının seçkin lezzetlerini Gebzeliler`e sunan Pizza Mizza, protokolün de katılımıyla coşkulu bir törenle hizmete girdi.
 
YOĞUN KATILIM
Pizza Mizza`nın açılışına CHP Kocaeli Milletvekili Ensar Öğüt, AKP eski milletvekili Eyüp Ayar, Darıca Kaymakamı Osman Ateş, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Darıca Emniyet Müdürü Süleyman Kaçmaz, Darıca Mili Eğitim Müdürü Ali Öztosun, Gebze Mimarlar Odası Başkanı Salih Işık, Sarkuysan Fabrikası Müdürü Sabri Atilla ile çok sayıda iş adamı ve vatandaş katıldı.
 
BİRLİKTE KESTİLER
Açılış kurdelesi, milletvekili Ensar Öğüt, başkan Adnan Köşker ve kaymakam Osman Ateş tarafından kesildi. Kolbastı ekibinin oyunlar sergilediği açılışta, ilk bahşişi ise Ensar Öğüt verdi. Öğüt`ün, “Trabzonlular, İtalyanlar`ın elinden pizzayı almayı başardı hem de hamsiyle” diye yaptığı esprisi kahkahaya yol açtı. Ateş ve Köşker`de yaptıkları konuşmalarda Gebze`nin böyle güzel bir mekana kavuşmasından mutluluk duyduklarını vurguladı.
 
HAMSİLİ PİZZA
Hakan Erbaş ve Nurettin Atilla`nın sahibi olduğu Pizza Mizza`nın ustalığını ise ünlü aşcı Murat Başaran`ın öğrencisi, 20 yıllık İtalyan mutfağı ustası Yavuz Selim Şahin yapıyor. İlk defa İtalyan pizzada hamsi kullanan restoranda çok sayıda çeşit yer alıyor. Pizza dondurulmuş hamurdan değil, bizzat hamuru açılarak yapılıyor. Pizza Mizza, geniş salonunun yanı sıra bahçe ve çocuk oyun alanıyla da göz dolduruyor. Pizza Mizza`da evlere paket servisi de yapılıyor.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ