KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
İtfaiyeciler Haftası coşkuyla kutlandı
İtfaiyeciler Haftası coşkuyla kutlandı
Güncel
30 Eylül 2009 Çarşamba 17:57
  • 1072
  • 2

İtfaiyeciler Haftası coşkuyla kutlandı

İtfaiyecilik Haftası ve itfaiye teşkilatının 86. kuruluş yıldönümü nedeniyle yapılan etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu

İtfaiyecilik Haftası kutlamaları, öğle saatlerinde Belsa Plaza B Blok önünde yapıldı. Etkinliğe vali Gökhan Sözer, Darıca Kaymakamı Osman Ateş, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Çöpoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İtfaiye Daire Başkanı Doğan Kara, AKUT Kocaeli Ekip Lideri Recep Şalcı, Akedemi Arama Kurtarma`dan Mehmet Saraç, itfaiye okulu öğrencileri, itfaiye ilçe amirleri ve vatandaşlar katıldı.

KONUŞMALAR YAPILDI

Etkinlik Atatürk ve şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı`nın okunmasıyla başladı. İtfaiye Daire Başkanı Doğan Kara, itfaiyenin tarihinden bahsetti. Vali Gökhan Sözer, AKUT Ekip Lideri Recep Şalcı, Akedemi Arama Kurtarma Temsilcisi Mehmet Saraç, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Çöpoğlu ve gönüllü itfaiyecilerden Umut Öcal konuşma yaptı.

SÖZER, TEŞEKKÜR ETTİ

Vali Gökhan Sözer, itfaiyecilerin görevlerinin çok zor olduğunu, bu kutsal görevi çok iyi yerine getirdiklerini, özellikle Kocaeli İtfaiyesi`nin bu konuda çok tecrübeli olduğunu söyledi. Konuşmaların ardından Armelit Folklor Grubu, Karadeniz yöresine ait folklor gösterisini sergiledi. Daha sonra genç gönüllü itfaiyecilerin yangın söndürme provası sergilendi.

BELSA`DAN İPLE İNDİLER

Daha sonra tulumbacılar olarak adlandırılan bir grup, eskiden itfaiyecilerin, eski adıyla tulumbacıların eskiden yangına nasıl müdahale ettiklerini temsilen bir gösteri yapıldı. Daha sonra itfaiyeciler, Belsa Plaza`dan aşağıya iple sarkarak kurtarma tatbikatı yaptı. Programın sonunda itfaiyeci duası edildi. Programın ardından protokol itfaiyecilerin tarihini anlatan fotoğraf sergisini gezdi.


 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ