KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
İtfaiyeciler, Kocaeli’de yetişiyor
İtfaiyeciler, Kocaeli’de yetişiyor
Güncel
11 Aralık 2011 Pazar 13:27
  • 680
  • 0

İtfaiyeciler, Kocaeli’de yetişiyor

Kocaeli İtfaiyesi, çeşitli illerden gelen itfaiye erlerine temel itfaiyecilik eğitimi veriyor. İlgi gören eğitimler, önümüzdeki yıl da sürecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı`nın yurt içi ve yurt dışından gelen itfaiye erlerine yönelik olarak KOBİTEM Eğitim Merkezi`nde verdiği eğitim programları sürüyor. Kocaeli İtfaiyesi, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) işbirliğiyle düzenlenen proje kapsamında 22 belediyeden 30 kişiye ve Yozgat`a bağlı Sorgun Belediyesi`nde yeni göreve başlayan 19 itfaiye erine temel itfaiyecilik eğitimi veriyor. Eğitimlerde şimdiye kadar 350 itfaiye eri sertifika aldı. Yoğun ilgi gören eğitimler, gelen talepler doğrultusunda 2012 yılında da devam edecek.

 

 

DUMAN SİMÜLATÖRÜ
Kocaeli İtfaiyesi, özel firmalara da yangın söndürme ve müdahale eğitimi veriyor. İtfaiye Daire Başkanlığı`nın uzman personeli tarafından tam teçhizatla, yüksek ısı yayan alevler içinde eğitim veriliyor. Ekip, flashover simülatörü ve duman simülatöründe yangınla mücadele ediyor. Duman simülatörüne giren ekip, parfin sıvısı yakılarak elde edilen suni duman içinde eğitime katılıyor. Görüş açısının sıfıra indirildiği simülatörde müdahale ekibine kapalı ve yoğun duman barındıran ortamlarda ilerleme teknikleri gösteriliyor.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ