KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
İyi kalpli insanlar yetiştireceğiz
İyi kalpli insanlar yetiştireceğiz
Güncel
12 Kasım 2010 Cuma 08:34
  • 1665
  • 3

İyi kalpli insanlar yetiştireceğiz

YÖK listesinde ikinci sırada bulunmasına rağmen Cumhurbaşkanı tarafından rektör olarak seçilen Komsuoğlu yeni dönemde iyi kalpli insanlar yetiştireceğini söyledi

Kocaeli Üniversitesi`nde rektörlük yarışıyla ilgili bir süredir devam eden gergin bekleyiş nihayet sona erdi. 21 Ekim günü yapılan seçimde açık ara birinci seçilmesine rağmen YÖK`ten Çankaya Köşkü`ne gönderilen listede ikinci sıraya gerileyen mevcut rektör Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından yeniden rektör olarak atandı. Karara çok sevindiğini söyleyen Komsuoğlu, “Son birkaç gündür benim için kabus gibiydi, ama sakin olmaya çok gayret ettim. Yeniden atamam yapıldı. Çok mutluyum. İkinci dönemimde iyi kalpli insanlar yetiştirmeye çok daha özen göstereceğim” dedi.
 

YENİ DÖNEM 27 KASIM`DA
İkinci kez Kocaeli Üniversitesi Rektörü olarak atanan Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu, yeni dönemin 27 Kasım`da başlayacağını söyledi. Komsuoğlu, “Yerime başka biri de atanmış olsaydı kendisine görevi 27 Kasım`da teslim edecektim. Yeniden atandığıma göre herhangi bir devir teslim olmayacak. Görevime kaldığım yerden devam ediyorum. Atama kararı zaten resmi gazetede yayınlandı. Yeni dönemle birlikte üniversitede daha kapsamlı bir görev anlayışıyla hareket edeceğim” diye konuştu.
 

YENİ YÖNETİM SİNYALİ
Yönetim kadrosunda değişiklik yapılması hakkındaki sorulara cevap veren Komsuoğlu, “Henüz hiçbir şey belli değil. 27 Kasım gününden sonra başlayacak yeni yönetim döneminde rektör yardımcılarım olan Prof. Dr. Ayşe Gökalp, Prof. Dr. Hasret Çomak ve Prof. Dr. Arif Demir ile bir araya gelip konuşacağız. Genel bir değerlendirme yapacağız. Değişiklik olabilir de olmaya bilir de” şeklinde konuştu. Üniversitedeki kulislerde tıp fakültesi başhekim yardımcısı ve diyabet uzmanı Prof. Dr. Şükrü Atun ile mühendislik fakültesi dekanı Prof. Dr. Savaş Ayberk`in rektör yardımcıları olacağı söyleniyor.
 

İYİ KALPLİ İNSANLAR…
Komsuoğlu yeni dönem çalışmaları hakkında da bilgi vererek konuşmalarını şu sözlerle sonlandırdı; “İkinci döneminde kesinlikle üniversitemde iyi kalpli insanlar yetiştirmeye gayret edeceğim. 21. yüzyılda bilim kadar iyi kalpli insanlara da ihtiyaç var. Yeni dönemde öğrenci ve araştırmaya odaklı bir çalışma yapacağım. Çünkü talepler vardı, eleştiriler vardı. Bunların hepsini çok iyi değerlendirip en iyisini yaratmaya ve yaşatmaya uğraşacağım.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ