KOCAELİ 17° Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3448 TL
  • 6.1136 TL
  • 6.8703 TL
Kocaeli Zirve
“İZAYDAŞ, halkın gazını almaya çalışıyor”
“İZAYDAŞ, halkın gazını almaya çalışıyor”
Güncel
15 Ağustos 2018 Çarşamba 14:12

“İZAYDAŞ, halkın gazını almaya çalışıyor”

İZAYDAŞ bu sabah saatlerinde yaptığı basın açıklamasıyla kokunun fabrikadan gelmediğini ifade etti. Bunun üzerine Anti İZAYDAŞ, bir basın açıklaması yaparak İZAYDAŞ’a karşılık verdi

Son zamanlarda çevreye yaydığı çöp kokuları yüzünden Alikahya halkı tarafından tepki alan İZAYDAŞ, sabah saatlerinde bir basın açıklaması yaparak, “Çöp kokusu zararlı değildir. Oluşan koku tesisimizden gelmiyor” ifadelerini kullandı. Bunun üzerine Alikahya halkı İZAYDAŞ’ın yaptığı açıklamaya karşılık bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

 

Basın açıklamasında Alikahya halkı şu başlıklara değindi:

“İzaydaş fabrikasının bugün sabah saatlerinde yayınlamış olduğu basın açıklaması gerçekleri tam anlamıyla yansıtmamaktadır. Tamamen Alikahya halkının ve kamuoyunun gazı alınmak istenmektedir. Bugün yapacağımız eylemin ve gelecekte yapacağımız eylemlerin önüne geçmek için yapılmış bir açıklama olarak görmekteyiz. Önlem alıyoruz dedikleri yayınlamış oldukları fotoğraflarda da görülüyor ki sadece kokunun rengini ahengini değiştirerek bize ulaşmasını sağlamaktadırlar. Çöpün döküldüğü Lotlar artık kapasite kaldırmadığı için Alikahya bölgesine bakan yerlerde yeni alan açarak çöp dökülmeye devam edilmektedir. Aslında yasal olan Lot döküm sahaları dolmuştur. Yeni Lot alanları olmadığı için gayri meşru olarak açtıkları alanları doldurmaya başlamışlardır.”

 

“Bu tesis zaten anayasaya aykırı bir yapısal sorundur. Kimse bizim aklımızla oynamaya çalışmasın. Biz İZAYDAŞ’ın her noktasını zaten karış karış biliyoruz. Sahaya dökülen çöpün hemen üzeri kapatılmadığı ve kapatıldığında yeterli toprak ile üzeri kapatılmadığı için biz bu kokuyu çekiyoruz. Akşam gelen çöplerin üzeri mesai dolduğu için üzerinin kapatılması diğer güne bırakılıyor. Gece boyunca kapatılmadığı için biz evlerimizde bu kokuyu çekmek zorunda kalıyoruz.”

 

“Birde deniyor ki kokunun sağlığa zararı yok deniyor. Be ey gafiller bu yaz sıcaklarında pencerelerimizi açamadan evlerimizde boncuk boncuk ter atıyoruz. Bu sizin hiç mi umurunuzda değil mi?

Bizim artık boş laflara karnımız tok, yıllardır aynı yalanlarla kandırıldık. Bundan sonra sözün bir önemi yok ya çözüm üretirsiniz ya da biz size çözüm ürettirmek için tüm yolları deneriz.”

 

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo
Yazan: Cemil Karademir

Sevgili izaydaş lütfen artık bacanı da al ve git . kelime oyunları kimseyi kandıramazsın.

1 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ


Halı Yıkama
Yağız Kebap
Okşin Beçet
Almila
Davetiyem
Fidan Spor
KKG
Volka Proje
Yelkent
Evdiz
Körfez Center AVM
Körfezin Sütçüsü
Kumpir
Bekiroğlu