“İZAYDAŞ, halkın gazını almaya çalışıyor”
“İZAYDAŞ, halkın gazını almaya çalışıyor”
Güncel
15 Ağustos 2018 Çarşamba 14:12
  • 2117
  • 1

“İZAYDAŞ, halkın gazını almaya çalışıyor”

İZAYDAŞ bu sabah saatlerinde yaptığı basın açıklamasıyla kokunun fabrikadan gelmediğini ifade etti. Bunun üzerine Anti İZAYDAŞ, bir basın açıklaması yaparak İZAYDAŞ’a karşılık verdi

Son zamanlarda çevreye yaydığı çöp kokuları yüzünden Alikahya halkı tarafından tepki alan İZAYDAŞ, sabah saatlerinde bir basın açıklaması yaparak, “Çöp kokusu zararlı değildir. Oluşan koku tesisimizden gelmiyor” ifadelerini kullandı. Bunun üzerine Alikahya halkı İZAYDAŞ’ın yaptığı açıklamaya karşılık bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

 

Basın açıklamasında Alikahya halkı şu başlıklara değindi:

“İzaydaş fabrikasının bugün sabah saatlerinde yayınlamış olduğu basın açıklaması gerçekleri tam anlamıyla yansıtmamaktadır. Tamamen Alikahya halkının ve kamuoyunun gazı alınmak istenmektedir. Bugün yapacağımız eylemin ve gelecekte yapacağımız eylemlerin önüne geçmek için yapılmış bir açıklama olarak görmekteyiz. Önlem alıyoruz dedikleri yayınlamış oldukları fotoğraflarda da görülüyor ki sadece kokunun rengini ahengini değiştirerek bize ulaşmasını sağlamaktadırlar. Çöpün döküldüğü Lotlar artık kapasite kaldırmadığı için Alikahya bölgesine bakan yerlerde yeni alan açarak çöp dökülmeye devam edilmektedir. Aslında yasal olan Lot döküm sahaları dolmuştur. Yeni Lot alanları olmadığı için gayri meşru olarak açtıkları alanları doldurmaya başlamışlardır.”

 

“Bu tesis zaten anayasaya aykırı bir yapısal sorundur. Kimse bizim aklımızla oynamaya çalışmasın. Biz İZAYDAŞ’ın her noktasını zaten karış karış biliyoruz. Sahaya dökülen çöpün hemen üzeri kapatılmadığı ve kapatıldığında yeterli toprak ile üzeri kapatılmadığı için biz bu kokuyu çekiyoruz. Akşam gelen çöplerin üzeri mesai dolduğu için üzerinin kapatılması diğer güne bırakılıyor. Gece boyunca kapatılmadığı için biz evlerimizde bu kokuyu çekmek zorunda kalıyoruz.”

 

“Birde deniyor ki kokunun sağlığa zararı yok deniyor. Be ey gafiller bu yaz sıcaklarında pencerelerimizi açamadan evlerimizde boncuk boncuk ter atıyoruz. Bu sizin hiç mi umurunuzda değil mi?

Bizim artık boş laflara karnımız tok, yıllardır aynı yalanlarla kandırıldık. Bundan sonra sözün bir önemi yok ya çözüm üretirsiniz ya da biz size çözüm ürettirmek için tüm yolları deneriz.”

 

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo

Yazan: Cemil Karademir

Sevgili izaydaş lütfen artık bacanı da al ve git . kelime oyunları kimseyi kandıramazsın.

1 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Yazan: Fatih

Yorum: Bu gazete kentin önem verdiği gazete idi ama artık boş bir kağıt parçası

31 yaşındaki genç hayata tutunamadı

Yazan: Hakan B.

Yorum: Cok erken oldu be rifat abi inanmak cok zor Allahim ailene sabir versin

Çocuğuna kıyafet alamadı canına kıydı

Yazan: İzmitli

Yorum: Diyecek söz yok ama sayın Bigman Çakman bu haberi neden siz dahil 1-2 gazete hariç diğerleri görmemezlikten geldi onu merak ediyorum.

Çocuğuna kıyafet alamadı canına kıydı

Yazan: Misafir

Yorum: Bizim halkımızı bu duruma düşürenleri Allah kahretsin

Çocuğuna kıyafet alamadı canına kıydı

Yazan: Körfezli

Yorum: İntihar eden Baba değil Toplum Bize ne oldu da Bir öğrenci pantolonu farklı diye Okula alınmasın , Babanın Katili Okul idareside olabilir ,BLD.BŞK. kALKSIN Suriyedede Okul yaptırsın !!!!!!!! ?????????

Başiskele belediyesi sata sata bitiremedi

Yazan: hamdi

Yorum: satın bakalm füzüli ilere harcayın hesap günü gelir birgün ama bu dünyada ama öbür dünyada bu milletin geleceğini ona buna peşkeş çekin bakalım hesap günü gelecek birgün

AK Parti İzmit’ten Esnaf Ziyareti

Yazan: Hakan Aydın

Yorum: Ekonomiyi batıran iktidarın temsilcileri hangi yüzle esnaf ziyaretine çıkıyor acaba ?

Çarptıktan sonra öylece ortada bıraktılar!

Yazan: okur

Yorum: hayvanı o halde bırakmayan Ayten hanıma çok teşekkür ederim

Başkan ve yönetimi İSTİFA ETTİ!

Yazan: fethiye cd.

Yorum: zaten bir işe yaramıyorlardı bir görüşleride yoktu... rüzgarı takip eden arkadaşlardı. geç bile kalmışlar...

243 günde devrialem

Yazan: Güven Gök

Yorum: Beni kendine rakip görmen hem sevindirdi hem üzdü suan güneydoğu anadolu bolgesindeyim yarin gebzespor macinda olucam ordanda tura devam edicez ben balkanturunda iken sen turkiye turunu tamamlamis olucaksin

KENT REHBERİ