KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
İZAYDAŞ'ta korkutan patlama: 3 yaralı
İZAYDAŞ'ta korkutan patlama: 3 yaralı
Güncel
05 Aralık 2012 Çarşamba 12:11
  • 8514
  • 17

İZAYDAŞ'ta korkutan patlama: 3 yaralı

İZAYDAŞ’ta berteraf edilmek üzere getirilen kimyasal sıvıların numune alımı sırasında meydana gelen patlamada üç işçi yaralandı

Patlamadan fotoğraflar için TIKLAYIN

İzmit Atık ve Artıkları Arıtma, Yakma ve Değerlendirme A.Ş. (İZAYDAŞ) Tesisleri'nde berteraf edilmek üzere getirilen kimyasal sıvıların numune alımı sırasında reaksiyona girmesi sonucu şiddetli bir patlama meydana geldi. Fabrika atıklarının depolandığı atık kabul bölümünde meydana gelen patlama sonucunda 3 işçi yaralandı. Patlamanın şiddeti ile bölümün çatısı havaya uçtu, camlar patladı. 
 
3 İŞÇİ YARALANDI
İZAYDAŞ'a saat 10.30 sıralarında berteraf edilmek üzere getirilen kimyasal sıvıların bulunduğu fıçılar besleme tankına alımı sırasında sıvılar reaksiyona geçti. Bunun sonucunda şiddetli bir patlama oldu. Patlamanın etkisiyle depolama alanının camları kırıldı. Patlayan camlar Mustafa Yıldırım ve Soner Turan isimli işçilerin çeşitli yerlerinde kesikler oluşmasına neden olurken, yüksek ses nedeniyle kulaklarında geçici bir hasar oluşan Yunus Nadi Yıldızkan hemen en yakın hastanelere kaldırıldı.
 
SES BOMBASI ETKİSİ
İZAYDAŞ'ta meydana gelen patlamanın kimyasal sıvıların bulunduğu alanda sıvıların besleme tankına alınması sırasında meydana gelen reaksiyon sonucu gerçekleştiği ve patlamanın ses bombası etkisi yarattığı öğrenildi. İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Sara hem olay yerine giderek incelemelerde bulundu. Patlama sırasında yaralanan işçilerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. İZAYDAŞ'ın konu hakkında resmi bir açıklama yapması bekleniyor.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ