KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
İZGAZ, TES-İŞ’li oldu
İZGAZ, TES-İŞ’li oldu
Güncel
11 Aralık 2012 Salı 19:07
  • 1863
  • 0

İZGAZ, TES-İŞ’li oldu

Kurulduğundan bu yana sendikasız olan İZGAZ işçileri, TES-İŞ Sendikası’nda örgütlendi. Sendika, 2 hafta içerisinde işverenle toplu iş sözleşmesi masasına oturacak
İlimiz başta olmak üzere Sakarya, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın illerinde SEDAŞ, İZAYDAŞ, DSİ ve TEİAŞ`ta örgütlü olan Türkiye Enerji ve Gaz İşçileri (TES-İŞ) Sendikası şimdi de İZGAZ`da örgütlendi. TES-İŞ`e üye olan 151 işçi için yetki başvurusu yapan sendika, 10 Aralık Pazartesi günü İZGAZ`dan yetkiyi aldı. 15 gün içerisinde toplu iş sözleşmesi taslağını İZGAZ`a verecek olan sendika yetkilileri, 60 gün içerişinde de toplu iş sözleşmesi sürecini başlatacak.
 
İŞÇİLERİN İLGİSİ
İZGAZ`ın ilk kez sendikalı olması nedeniyle fuar içerisindeki Sivil Toplum Merkezi`nde bir basın toplantısı düzenlendi. TES-İŞ Sendikası Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu`nun hazır bulunduğu toplantıya; yönetim kurulu üyeleri Habip Gül, Hasan Arıcı, Soner Gülsün, İzzet Akgün, Burçin Başçı, Ergün Karagöz ile İZGAZ işçilerinin büyük bölümü katıldı. 
 
2003 YILINDAN BERİ
İZGAZ`ın hizmetlerinden bahsederek konuşmasına başlayan sendika başkanı Kabaloğlu, “İZGAZ 1992 yılında eski İzmit Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde kuruldu. İZGAZ, ilimizde hava kirliliğini önlemiş, ülkemizde sanayiye en çok gaz veren kuruluş olarak 250 binden fazla aboneye, 7 gün 24 saat hem sanayiye hem de konutlara hizmet vermektedir. 2003 yılından bu yana çalışmalarımız ve toplantılarımız sürmektedir” dedi. 
 
50 YILLIK SENDİKA
İşçilerin 50 yıllık bir sendikaya üye olduklarını hatırlatan Kabaloğlu, “Arkadaşlarımız 50 yıllık birikimi, Türkiye`nin her ilçesi ve ilinde temsilcilikleri, kendisine ait misafirhaneleri, 5 yıldızlı otelleri ve hastanesi olan, Milli Eğitim Bakanlığı`na bağlı 8 adet Anadolu lisesi yaparak Türkiye çapında kendisini teslim eden bir sendikanın üyesi. Toplu sözleşme sürecinin İZGAZ`a ve İZGAZ çalışanlarına hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. 
 
95 MADDELİK TEKLİF 
Ayrıntılara girmeden sözleşme hakkında bilgi veren Kabaloğlu, “İşçilerimizin izin ve ikramiyeleri de maaşlarına giydirilecek. Arkadaşlarımız yaklaşık 2 bin TL ücret alacak. Bunun yanı sıra sosyal haklarda da iyileştirmenin tatmin edeceğine inanıyoruz. İdari maddeler çok önemli, yoksa işverenin iki dudağı arasında kalıyoruz. Özel sağlık sigortası da dahil olmak üzere 95 maddelik bir teklif sunacağız. Toplu sözleşme, pazarlıktır. Biz mevcut şartların iyiye gitmesi için mücadele edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ