KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
İZGAZ’dan Barış adı altında kandırmaca
İZGAZ’dan Barış adı altında kandırmaca
Güncel
07 Ekim 2009 Çarşamba 15:07
  • 1481
  • 4

İZGAZ’dan Barış adı altında kandırmaca

Doğalgazı fahiş fiyatlarla satan İZGAZ, borcundan dolayı aboneliği sona erenleri tekrar tüketime yönlendirmek için Barış Kampanyası adı altında kampanya düzenliyor

2008 kış döneminde doğal gaz birim fiyatının yüksek olması ve ekonomik krize bağlı olarak doğalgaz kullanıcılarının yaşamış oldukları ödeme zorluğu sonrasında doğalgaza kullanımındaki düşüş İZGAZ A.Ş.`yi Barış Kampanyası adı altında kampanya düzenlemeye yönlendirdi. Abonelerini kaybetmemek için ödeme noktasında taksitlendirme başlatılırken, fatura yine kredi kartı borcu altında ezilen yoksul vatandaşa kesildi. 1 Ekim tarihinde başlayan 31 EKİM tarihine kadar sürecek olan kampanyayla İZGAZ, borcundan dolayı doğalgaz kullanamayanları yaklaşan kış aylarında tekrar doğalgaz tüketimine yönlendirmek için tüm borçlarını kredi kartı ile üç taksitte ödeme uygulaması getirdi. 
 

KIŞ AYLARI YAKLAŞTI
İZGAZ`dan yapılan açıklamada “Kampanyadan, sözleşmesi, borcundan dolayı doğal gazı kesilerek fesih olmuş ve borcundan dolayı doğal gazı kesilmiş tüm İZGAZ müşterileri faydalanabilecek. İlk defa yapılacak olan kampanya ve doğal gaz fiyatının geçen seneye göre yüzde 66 daha uygun olmasıyla, doğalgaz kullanıcıları borçlarını kapatıp yeni kış dönemine borçsuz girerek doğal gaz rahatlığını tekrar yaşayabilecekler” denildi. İZGAZ tahsilat ofislerinde, kredi kartı ile tüketim tahsilatları yapılmasına kısa süre önce başlanmış, ancak taksit uygulaması yapılmamıştı. 1-31- EKİM tarihleri arasında yapılacak kampanyada, İZGAZ tahsilat ofislerinin tümünde, vatandaş borçlarını kredi kartları ile 3 taksitte ödeyecek ve tekrar doğal gaz kullanmaya başlayabilecek.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ