KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
İzin belgesi olan büfeyi yıktı
İzin belgesi olan büfeyi yıktı
Güncel
13 Aralık 2012 Perşembe 13:32
  • 4083
  • 4

İzin belgesi olan büfeyi yıktı

İzmit Belediyesi, tapulu arazi üzerinde izin belgesi bulunan Emlak bürosunu yıktı. Emlak sahibi Yüksel Demirtaş, “Nevzat Doğan, bizimle şahsi meselesi yüzünde emlak büromuzu yıkıyor” dedi

İzmit Akarca Mahallesi girişinde, Yüksel Demirtaş, Ercan Çeliker ve Sebil Arslan`ın sahibi olduğu Bay Gayrimenkul Emlak Bürosu, İzmit Belediyesi ekipleri tarafından yıkıldı.  Çeliker ailesine ait bin 800 metrekarelik araz üzerinde eski Alikhya Belyediyesi tarafından verilen izinle kurulan emlak bürosunun yıkımına tepki gösteren ortaklardan Yüksel Demirtaş, belediye başkanı Nevzat doğan`ın tamamen kişisel nedenlerden dolayı yetkisini kullanarak büro için yıkım kararını verdiğini iddia etti. Yıkım için emlak bürosuna iş makineler gönderildi. Zabıta ve polis ekiplerininde hazır olduğu bölgede gerginlik yaşandı.   

 
EŞYALAR BOŞALTILDI
Tapulu arazinin üzerinde yapılan prefabrike emlak bürosunun yola taştığı için belediye tarafından daha önce uyarıldıklarını söyleyen Demirtaş, “Uyarı üzerine büronun yola taşan kısmında 2 metre çekme yaptık ve bu alanı yıktık. Ancak, gelen ikinci bir talimatla büronun tamamının yıkılmasını istediler. Biz burayı eski Alikahya Belediyesi`nde yasal izin alarak kurduk. Büre kendi tapulu arazimiz üzerindedir. Kaçak değildir” dedi.
 
DAİREYİ KİRLİ TESLİM ETTİ  
Demirtaş, Emlak bürosunun yıkılması talimatını İzmit Belediye başkanı Nevzat Doğan tarafında verildiğini söyledi. Demirtaş, yıkım kararını vermesinin altında tamamen kişisel öfkesinden kaynaklandığını söyleyen Demirtaş, “Nevzat Doğan, Yahya Kaptan`daki Saray Anemon Sitesi`rde oturuyordu. Doğan burayı boşalttı. Daire sahibi evin kiralanması için daireyi bana verdi. Ancak, boşaltılan daire çok kirli ve pisti.” dedi.
 
3 BİN LİRA MASRAF ÇIKTI 
Nevzat Doğan`ın boşalttığı evi kira kontrontına uygun şekilde teslim etmediğini belirten Demirtaş, daireyi temiz olarak başkasına kiralamak için yaptıkları temizlikte 3 bin lra masraf çıktığını söyledi. Demirtaş, “Bu parayı Nevzat Doğan`dan tahsil etmek için belediyeyi aradım. Özel kalem müdürüne söyledim. Bir kaç gün sonra da Nevzat doğan, ekibini emlak bürosuna gönderdi ve yıkım kararı verdi” ifadesini kullandı.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ