KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
İzmit Belediyesi’nde memura 30 TL zam
İzmit Belediyesi’nde memura 30 TL zam
Güncel
26 Kasım 2010 Cuma 16:58
  • 2068
  • 4

İzmit Belediyesi’nde memura 30 TL zam

İzmit Belediyesi’nde çalışan 158 memura 30 TL sosyal denge zammı yapıldı. Yetkili sendika Bem Bir-Sen ve İzmit Belediyesi sözleşme imzaladı

Yaklaşık 3 aydır İzmit Belediyesi ile Sosyal Denge Sözleşmesi için  görüşme yapan Bem Bir-Sen 3. kez masaya oturarak sözleşmeyi imzaladı. İzmit Belediyesi`nde çalışan 158 memuru ilgilendiren Sosyal Denge Sözleşmesi`nin 3. oturumuna İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, başkan yardımcısı Hüseyin Üzülmez, Bem Bir-Sen Kocaeli Şube Başkanı Sadican Aygen ve sendika yöneticileri katıldı. Sözleşmeye göre; memurlara seyyanen 30 TL sosyal denge zammı yapıldı.
 

HORTUMUNU KESTİK
Atılan imzanın ardından konuşan Nevzat Doğan, sözleşmeden çok yine konu dışı gündemlere değinmeyi tercih etti. Her fırsatta kendisini eleştirenlere yüklenen Doğan, yapılan sözleşmenin iyi bir sözleşme olduğunu söylerken,  “Büyük küçük hortumlar, pipetler var. Biz bir çok kişinin hortumunu kestik. Bu hortumlar taşeronları aracılığı ile bizleri konuşuyor. Bize taş atarak, laf atarak eleştiriyor. Hatta bazen tehdit ediyorlar. Bunlar taşeronları aracılığı ile bizleri konuşuyor. Paralarımızı küçük hortumcular alacağına personelimiz alsın” dedi.
 

BİZ 50 TL İSTEDİK
Bem Bir-Sen Kocaeli Şube Başkanı Sadican Aygen ise sözleşme hakkında bilgi verdi. Aygen seyyanen 30 TL sosyal denge zammı aldıklarını, sözleşmenin 14 Nisan 2010 ile 2013 yıllarını kapsadığını ve diğer yıllarda TÜFE oranında zam yapılacağını söyledi. Başkan Doğan`ın “Siz ne kadar istemiştiniz” sorusuna Aygen`in, “Biz 50 TL istedik siz 30 TL verdiniz” yanıtını vermesi şaşkınlık yaratırken, yapılan iyileştirmeye göre göre en düşük sosyal denge zammı 430 TL en yüksek 630 TL oldu. 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ