KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
İzmit Meclisi’nde hamam muhabbeti
İzmit Meclisi’nde hamam muhabbeti
Güncel
02 Kasım 2010 Salı 15:29
  • 2430
  • 2

İzmit Meclisi’nde hamam muhabbeti

İzmit Belediye Meclisi’ne CHP’li Şaban Sarıgülle ile başkan Nevzat Doğan arasındaki “hamam” tartışması damgasını vurdu

İzmit Belediye Meclisi`nin kasım ayı toplantısı yapıldı. AKP İzmit İlçe Başkanı Nedim Arsal, MHP İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü ve yönetim kurulu üyeleri ile Genel-İş Sendikası Şube Başkanı Gürol Güçlü ve yönetiminin de izlediği toplantıya CHP`li meclis üyelerinin bir çoğunun gecikmeli olarak katılması dikkat çekti. Geçen ay CHP`den istifa eden bağımsız meclis üyesi Adnan Uysal ise CHP grubunun arkasında basın mensuplarının yanında oturdu.
 

HAMAM TARTIŞMASI
Gündem maddelerine geçilmeden CHP`li üyelerin verdiği soru önergeleri tartışıldı. İlk önerge Şaban Sarıgülle`nin kent merkezinde bulunan esnafın yaşadığı sıkıntılarla ilgiliydi. Sarıgülle, başkan Doğan`ın kent merkezindeki esnafın sorunlarıyla ilgilenmediğini, esnafı AVM`ler karşısında ezdirdiğini belirtti. Sarıgülle ayrıca Fethiye Caddesi`ndeki Osmanlı Hamamı`nı yıkılıp yerine Gençlik Merkezi`nin açılmasını eleştirdi, “Ben 30 yıldır o hamamın müdavimiyim. Burayı yıkmayın” dedi. Sarıgülle`ye yanıt veren Doğan, “Hamamı yıkmıyoruz, gençlik merkezi projemiz var” dedi.
 

GÖLKAY`IN MALİYETİ 2 MİLYON TL
CHP`liler daha sonra Gölkay Su Kayağı Tesisleri`nin maliyetini sordu. Grup başkanvekili Fikret Gökmen, “Sizler, tesisler yapılırken ‘Belediyenin kasasından tek kuruş çıkmayacak, harcadığımızdan daha fazlasını kazanacağız` demiştiniz. Belediyeden aldığımız belgelere göre 1 milyon 900 bin TL masraf yapılmış. Buna karşın tek kuruş bir gelir görünmüyor” dedi. Bunun üzerine Doğan, “Evet doğrudur yaklaşık 2 milyon TL harcama olmuştur. Ama bu tesisin gerçek maliyeti 10 milyon TL`dir. Biz Çayırköy`ü dünyaya tanıttık” diye yanıt verdi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ