KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
İzmit MHP’ten gövde gösterisi
İzmit MHP’ten gövde gösterisi
Güncel
04 Aralık 2011 Pazar 14:45
  • 7241
  • 11

İzmit MHP’ten gövde gösterisi

MHP İzmit ilçe Teşkilatı Maşukiye Doruk Kafe’de düzenlenen kahvaltıda buluştu. İlçe başkanı Aydın Ünlü, “Kongrelerden hangi isim çıkarsa çıksın, yerel seçimde İzmit Belediyesi’ni alacağız” dedi

MHP İzmit İlçe Teşkilatı, son günlerde sorunlar yaşandığı söylentilerine karşı adeta gövde gösterisi yaptı. Maşukiye Doruk Kafe`de düzenlenen kahvaltıda buluşan ilçe başkan Aydın Ünlü ve yönetim kurulu üyeleri, organizasyona aileleriyle birlikte katıldı. MHP`liler Maşukiye`de hem kar topu oynadı hem de köy kahvaltısı yaptı. Ünlü toplantıda, “Birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için yaptığımız rutin toplantılarımızdan birinde daha sizlerle birlikte olmaktan mutluyum” dedi.
 

BELEDİYEYE 3 HİLAL
Ünlü, 8 Aralık`ı işaret ederek, “Kongreden sonra oluşacak yönetim kadrosuyla beraber, başkan kim olursa olsun birlikte çalışacağız. Önümüzde yerel seçim var. Biz teşkilat olarak İzmit üzerine bir proje hazırladık. 52 mahalle ve 50 köyde bulunan tüm partililerimizle bütün enerjimizi İzmit için harcayarak, 2014`te İzmit Belediyesi`ni alacağız, 3 hilalli bayrağımızı dalgalandıracağız” diye konuştu.
 

DEMOKRASİ İŞLEMEYECEK
Kongre sonuçları için iddialı konuşa Ünlü, “İl genelinde 150 bin, İzmit`te 25 bin oy alan teşkilatımız, kongrelerde seçilecek olan yeni yönetimimizle birlikte amacımızın ne olacağını gösterecek” dedi. AKP`nin kongrelerine gönderme yapan Ünlü, “Bizim kongrelerimiz tek listeli olmayacak. Yani bizde demokrasi işlemeyecek” şeklinde konuştu. Ünlü, “Bugün burada istişare yapmak için bir araya geldik, kongreler umarım başarılı geçer” ifadelerini kullandı.
 

GERGİNLİK VE ENDİŞE VAR
Basın mensuplarının Dev-Genç`lerle ilgili görüşünü sormasına karşılık olarak Ünlü, “İlimizde bir gerginlik söz konusu. Valilik binası önündeki panzerler vatandaşları gergin ediyor. Gençlere polislerin müdahalesini bir derece anlayabilirim ama zabıta müdahalesi de ne oluyor. Yoksa Nevzat Doğan kendisine zabıta ordusu mu kurdu? Bu zabıta talimatı kimden alıyor? Zaten bunların genel politikaları toplumu germek. Biz parti olarak arkadaşlarımızı bu olaylardan uzak tutmaya çalışıyoruz. Ancak il genelinde ciddi bir gerginlik ve endişe hakim” dedi.
 

NEVZAT DOĞAN AÇIKLASIN
Yeni kurulan muhtarlık konaklarında T.C. ibaresinin yerine İzmit Belediyesi`nin amblemi ve muhtarlık birimi yazmasıyla ilgili olarak Ünlü, “Suç duyurusunda bulunacağım. Bu hafta içinde adliyeye gideceğim. Doğan`a buradan son kez çağrıda bulunuyorum. Bir açıklama yapmasını istiyorum. Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şen gibi neden diğer muhtarlar da levhalarına sahip çıkmıyorlar” dedi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ