KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
İzmit-Sapanca yolu yine yetişmedi
İzmit-Sapanca yolu yine yetişmedi
Güncel
29 Ekim 2012 Pazartesi 10:06
  • 1937
  • 2

İzmit-Sapanca yolu yine yetişmedi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda hizmete açılacağı söylenen İzmit-Sapanca yolu yine yetişmedi. 2010 yılında yapımına başlanan Uzunçiftlik-Maşukiye arasındaki 9 kilometrelik yol, iki yıldır tamamlanamıyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından iki yıl önce ihale edilen Kartepe-Suadiye Köprülü Kavşağı ve İzmit-Sapanca yolu yapım çalışmasında sona gelindi. Toplam 8 milyon 363 bin TL keşif bedeliyle yapılan yolun bir yıl içinde bitirilmesi planlanmıştı. Bayram öncesi bölgede inceleme yapan AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, iki yıldır bitirilemeyen 9 kilometrelik Sapanca yolunun 6 kilometrelik bölümünün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı`nda yani bugün açılacağını müjdelemişti. 6 günlük bayram tatili nedeniyle çalışmalar durdurulunca yol yine hizmete açılamadı.

 
CİVELEK, SÖZ VERMİŞTİ   
İki yıldır bir türlü bitirilemeyen yol, bölgede büyük sıkıntıya neden oluyor. Yapım çalışması sürekli aksayan, zaman zaman duran projeyi bitirmek AKP`nin ilimizdeki en büyük hedefiydi. İzmit-Sapanca yolundaki çalışma nedeniyle restoran ve fırınların ağırlıkta olduğu Uzunçiftlik Atakent çevresinde büyük mağduriyet yaşanıyor. Çalışma nedeniyle bu bölgeye giriş kapatıldı, tek şeritte verilen trafik büyük karışıklığa neden oluyor. Çalışmaların geçikmesi bu bölgedeki esnafı zora soktu. Çalışmaların bir iki ay daha sürmesi bekleniyor.
 
BİTERSE GÜZEL OLACAK    
Uzunçiftlik D-100 Karayolu`ndan başlayıp TEM Otoyulu`nun Maşukiye girişine kadar süren 9 kilometrelik yol çalışması iki yıl önce başlatıldı. Duble yol çalışması biterse yol çok güzel olacak, bölgedeki trafik akışı düzene girecek, esnaf ve bölge sakinleri rahatlayacak. Yolun Acısu mevkii, Uzunçiftlik Atakent Mahallesi arasındaki 6 kilometrelik bölümün 2 gidiş, 2 geliş olmak üzere 4 şeritli olacak. Acısu`dan Sapanca`ya doğru olan 3 kilometrelik bölümü ise yıl sonuna kadar tamamlanacak. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ