KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
İzmitli taksiciler zam bekliyor
İzmitli taksiciler zam bekliyor
Güncel
18 Aralık 2012 Salı 09:30
  • 953
  • 2

İzmitli taksiciler zam bekliyor

İstanbul’da taksi ücretlerine yapılan zammın ardından gözlerin çevrildiği İzmitli taksiciler zam beklerken, Kocaeli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Kemal Kaya taksicilerin henüz bir zam talebinin olmadığını söyledi
İstanbul`da taksi açılış ücretinin 2 lira 70 kuruş, kilometre başına ise ücretin 1 lira 70 kuruş olmasının ardından gözler ilimizdeki taksicilere çevrildi. En son 2011 yılı başında zam alan taksiciler taksimetreyi 2 lira 25 kuruşa açıyor ve kilometre başına 2.5 lira ücret alıyor. Kocaeli`deki taksicilerin bağlı olduğu Kocaeli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Kemal Kaya, henüz taksicilerin bir zam talebinin olmadığını ancak yeni yılla birlikte talep olabileceğini söyledi.
 
MAZOT 4 LİRA 30 KURUŞ 
En son 2011 yılının başında yapılan zam sonrasında, zammın ardından başta akaryakıt olmak üzere her şeye zam geldiğini ifade eden taksiciler, tarifelere zam yapılmasını istiyor. Belsa Taksi Durağı şoförlerinden Mustafa Serhat Ünür, 2011 yılında zam yapıldığında mazotun litresinin 3 lira olduğunu, şimdilerde ise mazotun 4 lira 30 kuruşa çıkmasına rağmen taksi ücretlerinde bir artış olmadığını söyledi. Ünür ayrıca, şoförlerin sorunları için kurulan Kocaeli Şoförler ve Otomobilciler Odası`nın taksiciler için bir şey yapmadığını ifade etti.
 
MUTLAKA ZAM YAPILMALI
Belsa Taksi şoförlerinden Seyfi Kurnaz ise Kocaeli Şoförler ve Otomobilciler Odası`ndan dert yandı. Odanın bir işe yaramadığını ancak taksici ve şoförlerin verdiği parayla maaş aldığını ifade eden Kurnaz, “Şoförler odası ve UKOME işini yapsın. Korsan taksiler var. Bunların önüne geçilsin. Ben bu kuruluşların ne yaptığını ne işe yaradığını merak ediyorum” dedi. Şoförler yeni bir zammın mutlaka yapılması gerektiğini ifade etti.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ