KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
İzmitli yaşlılar yalnız değil
İzmitli yaşlılar yalnız değil
Güncel
12 Kasım 2012 Pazartesi 12:38
  • 751
  • 3

İzmitli yaşlılar yalnız değil

İzmit Belediyesi, geçen yıl başlattığı uygulamayla İzmit’te yaşayan yaşlıları evlerinde ziyaret ederek yalnız bırakmıyor

İzmit Belediyesi, geçen yıl başlattığı uygulamayla bütün mahalleleri tek tek tarayarak tespit ettiği yalnız yaşayan yaşlıları evlerinde ziyaret ediyor. İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sosyal İşler Birimi tarafından gerçekleştirilen uygulamada Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) öğrencileri, gönüllü olarak görev alıyor. Bu bağlamda KOÜ Sosyal Hizmetler Bölümü öğrencilerinden Recep Balat, Vedat Özmen, Mücahit Gönül, Enez Arslan ve Şahin Çakar`dan oluşan bir gurup, Terzibayırı Mahallesi`ndeki yaşlıları ziyaret etti.

 
DERTLEŞTİLER
Mahalle Muhtarı Cengiz Kurtuluş`un katkılarıyla gerçekleşen ziyarette; Kaymaz Sokakta yalnız yaşayan Saniye Argun (88), Fahriye Tek (78) ve Sadiye Dalgıç`ın (75) evine konuk olundu. Çiçek hediye ettikleri yaşlı teyzelerle uzun süre sohbet eden gençler, eski toprakların deneyimlerinden yararlanma fırsatı da buldu. İzmit`in kıdemlileri olarak kabul edilen yaşlılar, gençlerin kendilerini ziyaret ederek hatırlarını sormasından büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ