KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
İzmit’te ekmekler ağır geldi
İzmit’te ekmekler ağır geldi
Güncel
29 Kasım 2012 Perşembe 10:56
  • 1353
  • 2

İzmit’te ekmekler ağır geldi

Zabıta ekipleri, Kuruçeşme, Bekirpaşa, Yenimahalle, Gültepe ve Fatih Mahalleleri’nde ekmek gramaj denetimi yaptı

Halk sağlığına önem veren belediye ekipleri, imalat yapan yerlerin yanı sıra gıda satışı konusunda hizmet veren işletmelere yaptıkları denetimleri sürdürüyor. İzmit Belediyesi zabıta ekipleri, son olarak Kuruçeşme, Bekirpaşa, Yenimahalle, Gültepe ve Fatih Mahalleler`inde ekmek üretim ve satışı yapan işletmelerde ekmek gramaj denetimi yaptı. Yapılan denetimler sırasında normalde 300 gram olması gereken ekmeklerin 15-20 gram fazla geldiği görüldü. 

 
FAZLA GRAMAJ
Genellikle eksik gramajlı ekmekle karşılaşılan ülkemizde ekmeklerin normal gramajlarından ağır gelmesi zabıtayı hem şaşırttı hem de sevindirdi. Market ve fırın sahiplerine teşekkür eden İzmit Belediyesi Zabıta yetkilileri ”Denetimde bulunduğumuz hiçbir işyerinde ekmek gramajıyla ilgili her hangi bir olumsuzlukla karşılaşmadık. Ekmeklerin gramajı eksik değil aksine fazlaydı. Fırın sahiplerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederiz” dedi. 
 
ESNAF DUYARLI
İzmit Belediyesi Zabıta Müdürü Muhammet Ergin de İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan`ın ekmek gramajı ve hijyene büyük önem verdiğini belirterek ”Denetimlerimiz kentin dört bir yanında 24 saat boyunca devam edecek. Yapılan denetimlerde esnaflara ekmek satışında hijyene büyük önem vermeleri gerektiğini hatırlatıyoruz. İzmitli esnafların duyarlılığı bizleri memnun ediyor” dedi. Ergin, kurallara uyan esnaflara teşekkür ederken, uymayan esnaflar hakkında da yasal işlem yapmaktan kaçınmayacaklarını sözlerine ekledi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ