KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6973 TL
  • 6.2955 TL
  • 7.1033 TL
Kocaeli Zirve
İzmit’te örnek işyerleri çoğalıyor
İzmit’te örnek işyerleri çoğalıyor
Güncel
03 Aralık 2012 Pazartesi 11:49
  • 1009
  • 0

İzmit’te örnek işyerleri çoğalıyor

İzmit Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl başlattığı uygulamayla 22 esnafa örnek işyeri belgesi verildi

İzmit Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, vatandaşlara daha iyi hizmet verilmesi için geçtiğimiz yıl örnek işyeri uygulaması başlattı. İzmit Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü Erdoğan Alkan, geçtiğimiz yıl başlatılan uygulamayla 22 esnafa örnek işyeri belgesi verildiğini söyledi. Alkan, belgelerin yapılan denetimler sırasında 2005/9207 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan ruhsat yönetmeliği vasıflarına uyan işyerlerine verildiğini belirtti. 

 
KONTROLLER SÜRÜYOR
Kentin dört bir yanında İzmit Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekiplerinin denetim yaptığını aktaran Alkan, “Yapılan denetimler sırasında işyerinde hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı, çalışanların portör muayeneleri, araç gereçlerin düzeni, garsonların tek tip elbise giyip bone takıp takmadıkları, işyerinde sigara içilip içilmediği, müşterilerin memnuniyeti gibi çeşitli kriterler göz önünde bulunduruluyor” dedi. Alkan, örnek işyeri belgesi alan işletmelerin  belge aldıktan sonra da kriterlere uygunluğunun sürekli olarak kontrol edildiğini ifade etti.
 
PROJEYE ÖNEM VERİLİYOR
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan`ın örnek işyeri  projesine büyük önem verdiğini sözlerine ekleyen Alkan, “Örnek işyeri belgesi almak isteyen işletmeler belediyemize baş vurabilirler” şeklinde konuştu. İzmit Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri, en son Yenişehir Mahallesi Turan Güneş Caddesi No: 340 adresinde faaliyet gösteren Murat Altunay`a ait işyerine örnek işyeri belgesi verildi. Ruhsat ve Denetim Müdürü Alkan, Altunay`ı örnek esnaf olduğu için  tebrik etti.
 
Twitter
Twitter

KENT REHBERİ