KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
İzmit’te sinir bozan 3 yer..!
İzmit’te sinir bozan 3 yer..!
Güncel
27 Aralık 2011 Salı 08:38
  • 6963
  • 13

İzmit’te sinir bozan 3 yer..!

Bu yazıyı çevresindeki olaylara duyarlı olan bir vatandaşımız gönderdi.

Aslında hepimizin yaşadığı gerçekten sinir bozan bu olayı çok güzel anlatıp özetlemiş. Okuyucumuzun bu yazısına ekleyecek hiçbir şey yok. İşte size İzmit`te tepemizi attıran 3 yer;
İzmit ilçesinde üç yer var ki, insanın ruhi dengesini bozmaktadır.
 

1-SGK kurumunun olduğu mahalle, trafik orada tıkanma noktasında. Koskoca işletme var ama bir tek aracın konulacağı, park edileceği alanı yok ve gelen takipçiler (ki çoğunluğu motorlu aracı ile geliyor) araçlarını SGK`nın önünden geçen yola sağlı sollu park ediyorlar. Trafikçiler burayı görmez. Yaklaşık 100 metrelik yol bazen 15 dakikada geçilir.
 

2- SEDAŞ binasının da park yeri yoktur. Real`den aracı ile çıkan kişi trafik ikaz lambalarının bulunduğu mahalleye en az 15 dakikada varmakta, sürücüler birbirlerine önce kötü bakmakta, sonra da el kol işaretleri yapmaktadırlar.
 

3- Efe Tur Şirketi`nin Kuruçeşme'de yolcu indirme bindirme mahallinin arkasında bulunan yol, İzmit ve İstanbul`a işe giden insanların araçlarını yolun sağına ve soluna park etmeleri. Burada yaya yolu da yok. Yayalarda trafiğin aktığı yolu kullanmakta. Bazen buraya TIR`lar ve otobüsler de park ediyorlar. Hele bir de yağmur yağıyorsa, yayalarla birlikte araçları sürenler de araçlarını su birikintisinden uzağa bırakıyor. Sonra Efe Tur`un yolcu taşıyan midibüsleri de aynı yolda Efe Tur`un önünde yolcu indirme bindirme alanı olduğu halde yolcu indiriyorlar. Buradaki binalarda oturanlarda eğer araçları ile gidip geliyorsa bu alandan yaklaşık 15 dakikada ancak çıkabiliyorlar. Tabi yayaların özellikle araç kullananların düştüğü ruh halini sanırım anlayabilirsiniz. Bu alanlarda belediyenin ya da trafik amirliğinin sanırım yapacağı hiç bir şey yok ki yıllardır değişen bir şey yok. Buralarda araç kullananlar teskin edici ilaçlar kullanıyorlar. Şimdi bir de ilaç almak eskisi gibi kolay da olmayacak. İlaç almada yeniden eskiye hatta daha da kötüye gidiyoruz.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ