KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Kaçak hafriyata uydudan takip
Kaçak hafriyata uydudan takip
Güncel
14 Aralık 2011 Çarşamba 13:14
  • 1567
  • 3

Kaçak hafriyata uydudan takip

Kocaeli genelinde hafriyat döken araçlara uydu takip sistemi takacak olan Büyükşehir Belediyesi, kaçak hafriyat dökümünün önüne geçecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde hafriyat hareketlerini takip etmek için uydudan takip sistemine geçiyor. Kaçak hafriyat dökümünün önüne geçilmesi için hazırlanan takip programı, 1 Ocak 2012`den itibaren uygulamaya konulacak. Sistem sayesinde kaçak hafriyat dökmek isteyen ya da farklı illerden aldıkları hafriyatları Kocaeli`de boşaltmak isteyen şahıs ve firmalara yüklü para cezaları kesilecek. Sistem Kocaeli genelinde 650 firma ve 3 bin 600 araca uygulanacak.
 

BELGE ALMAK ŞART
2012 yılına kadar araç takip sistemine geçmeyen şahıs veya firmalara ait hafriyat toprağı inşaat ve yıkıntı atıkları taşıma izin belgeleri de iptal edilecek. 2011 yılında 3 milyon 736 bin TL ceza kesen Büyükşehir Belediyesi Hafriyat ve Denetim Şube Müdürlüğü, bu sayede denetimlerini de sıklanştırmış olacak. Hafriyat Toprağı İnşaat ve Yıkıntı Atıkları Taşıma İzin Belgesi ve Atık Taşıma ve Kabul Belgesi olmayanlarla depolama sahaları dışında kalan alanlara döküm yapanlara kesilen cezalar kaçak hafriyat dökümünü büyük ölçüde azaltmıştı. Uydu takibinin de çok başarılı olması bekleniyor.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ