KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
‘TDH’, 10 Haziran’da ‘TDP’ oluyor
‘TDH’, 10 Haziran’da ‘TDP’ oluyor
Siyaset
08 Nisan 2010 Perşembe 14:09
  • 853
  • 0

‘TDH’, 10 Haziran’da ‘TDP’ oluyor

Yaklaşık bir yıl önce Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün kurduğu TDH, 10 Haziran’da yapılacak görkemli törenle TDP oluyor

Türkiye Değişim Hareketi İl Başkanı Coşkun Ağaryılmaz, hareketlerinin haziran ayında parti olacağını söyledi. Genel başkan Mustafa Sarıgül`ün 81 il başkanıyla yaptığı toplantılar sonucu Türkiye Değişim Partisi ismiyle kurulacak olan parti hakkında il başkanı Coşkun Ağaryılmaz basın mensuplarına detayları anlattı. Sarıgül`ün talimatıyla basın açıklamasını gerçekleşterdiğini dile getiren Ağaryılmaz, “İstanbul`da iki gün süren il başkanları toplantısında genel başkanımızla görüştük. Partimizin ismini ve kuruluş tarihini belirledik” dedi.

100 BİN KİŞİ KATILACAK
Unutulmayacak bir etkinlikle partileşeceklerini belirten Ağaryılmaz, “Türkiye Değişim Partisi adıyla, 10 Haziran`da kurulacak partimizin açılış töreni görkemli olacak. 100 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilecek törenle TDH, TDP olacak. Biz de 20 otobüsle bu kutlamaya katılacağız. Genel başkanımız logo konusunda ise ser veriyor, sır vermiyor. Seçim öncesi bir ittifak da düşünmüyoruz. Koalisyon gündemde yok. Erken seçim de bile bizler hazırız” diye konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ